بی‌توجهی شهردار آبادان به مسائل شهری

عضو شورای شهر آبادان گفت: وقتی خانواده خود شهردار در این شهر زندگی نمی‌کند طبیعی است که برخی مسائل برای شهردار آبادان بی‌اهمیت و بی‌توجه باشد.

جلسه علنی شورای شهر آبادان امروز در محل ساختمان شورای شهر این شهر و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

سمیرا کردی‌زاده عضو شورای شهرآبادان در این جلسه درباره جمع‌آوری دستفروشان اظهار داشت: از نیروی انتظامی برای همکاری‌هایی که داشته است تشکر می‌کنیم اما نمی‌توان این نحوه عملکرد را جمع‌آوری دست‌فروشان نامید چون تأثیر زیادی نداشته است و باید فکر اساسی‌تری به حال این موضوع کرد.

 

عبدالحسین مکوندی نیز در این جلسه بیان کرد: دو هفته است که شهردار در شهر حضور ندارد و کاری انجام‌نشده است و نمی‌توان گفت که از امروز شهردار قصد فعال شدن دارد.

وی بابیان اینکه همه ما نزدیکانی داریم و ممکن است عزیزی را ازدست‌داده باشیم، تصریح کرد: شاید احتیاج به 2 یا 3 روز مرخصی باشد اما نمی‌توان 2 هفته شهر را به امان خدا رها کرد و انتظار داریم خدمات شهری به‌روز به مردم ارائه شود.

نائب رئیس شورای شهرآبادان با بیان اینکه سکوت در برابر چنین حرکاتی خیانت به مردم است، اعلام کرد: به‌واسطه رأی که از مردم گرفتیم مسئول هستیم و توجه به مسائل شهری تکلیفی بر گردن ما است.

 

خلیل جنامی نیز در این جلسه گفت: جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان موضوعی است که بارها بیان و بر لزوم تسریع در انجامش تأکید کردیم اما شهردار در این مورد هیچ کاری انجام نداده است.

وی با اشاره به عدم وجود خانواده خود شهردار در آبادان تأکید کرد: وقتی خانواده خود شهردار در این شهر زندگی نمی‌کند طبیعی است که چنین مسائلی برای شهردار آبادان بی‌اهمیت و بی‌توجه است. این عضو شورای شهرآبادان اعلام کرد: اگر شهردار بخواهد همچنان مسائل شهری را پشت گوش بیندازد ما موضوعات را رسانه‌ای می‌کنیم.

 

فرشید بهشتی نیز در این جلسه عنوان کرد: همچنان در بحث نام‌گذاری‌ها از شهرداری گله‌مندیم چرا که وقتی برای نام‌گذاری مناطقی از آبادان اقدام می‌کنیم از طرف شهرداری همکاری صورت نمی‌گیرد.

این عضو شورای شهرآبادان با اشاره مشکل تعدد زیاد دست‌فروشان در شهر، اعلام کرد: این مشکل فقط مربوط به خیابان امام نیست و از پل کابلی به سمت میدان طیب گاهی شاهد بسته شدن خیابان به‌واسطه کار کسبه آن مسیر هستیم.

بهشتی افزود: اگر قرار است وضع به این صورت ادامه پیدا کند بهتر است واحد اجرائیات شهرداری را تعطیل کنیم چرا که هزینه اضافی است و کاری برای شهر انجام نمی‌دهد.

 

فیاض موسوی نیز در این جلسه اظهار داشت: از آنجایی‌که دولت کل خزانه نفت را خالی کرده است، شهرداری‌ها با کمبود نقدینگی مواجه شدند و در هزینه‌های خود به مشکل برخوردند.

رئیس شورای شهر آبادان گفت: اخیراً طی چند نامه محرمانه مسائلی را به شهردار آبادان درباره خرید مصالح، ازل و نصب‌ها و تناسب مخارج با درآمد متذکر شدیم.

نوشتن دیدگاه