امام جمعه آبادان: شکاف طبقاتی در آبادان بیداد می‌کند

امام جمعه آبادان با گلایه از فاصله طبقاتی در این شهرستان گفت: اینکه یک خانواده بسیار متمول و خانواده ای دیگر مجموع درآمدش به ۱۰۰ هزار تومان نمی رسد بسیار تاسف برانگیز است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در آئین افتتاح تالار بورس سازمان منطقه آزاد اروند که با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: هر کاری که قصد انجامش را داریم باید آثار عام داشته باشد و منفعت عمومی مردم به ویژه مناطق محروم را شامل شود.

وی افزود: انتظار می رود تا مسئولان در مورد بازار بورس منطقه آزاد اروند به نحوی عمل کنند که قراردادهای مالی که قرار است انجام شود مناطق محروم همچون شطیط، سلیچ و غیره نیز از آن بهره مند شوند و مردم منافع بورس در منطقه را لمس کنند، چرا که این مسئله علاوه بر زندگی روزمره مردم از لحاظ توسعه اقتصادی نیز در منطقه بسیار تاثیرگذار است.

وی اظهار کرد: باید در این زمینه شرایط را به گونه ای مهیا شود که حتی عموم مردم بتوانند در بورس حضور پیدا کرده و فعالیت داشته باشند.

 

امام جمعه آبادان با بیان اینکه در مورد مسئله بورس دو دغدغه دارم، گفت: یکی از دغدغه ها مربوط به پتروشیمی و دیگری مربوط به پالایشگاه است که باید با همدلی و وفاق مسئولان، این رویه به نفع منطقه و این دو ارگان مهم که نقش اساسی در زندگی ساکنان آبادان دارند، تمام شود.

حجت الاسلام ابراهیمی پور افزود: باید سوددهی پالایشگاه و پتروشیمی نیز افزایش یابد و مسئله اشتغال که امروزه بسیاری از جوانان منطقه با آن دست به گریبانند، رفع شود.

وی با قدردانی از تلاش تمامی مسئولانی که در راه اندازی این تالار بورس همت کردند و گرامیداشت یاد و خاطره شهدایی که در طول ۸ سال دفاع مقدس در مقابل دشمن سینه سپر کردند، اظهار کرد: اگر در آن دوران تیرهای دشمنان بر سر و سینه آن عزیزان اصابت نمی کرد به کل کشور ضربه می زد، امروز این امنیت و آبادانی را مدیون دلاورمردی های شهدا و رزمندگان هستیم.

ابراهیمی پور در ادامه با گلایه از وجود شکاف طبقاتی بسیار زیاد در آبادان تصریح کرد: باید راهی برای کم کردن این فاصله طبقاتی در نظر گرفت، اینکه یک خانواده بسیار متمول و خانواده ای دیگر مجموع درآمدش به یک صد هزار تومان نمی رسد بسیار تاسف برانگیز است.

وی در پایان خطاب به اصحاب رسانه تصریح کرد: امیدوارم قلمتان در راه پیشرفت و نقد سازنده از مسئولان به حرکت درآید زیرا تنها از این طریق می توان به خدمت رسانان به مردم دلگرمی بخشید و به اهداف متعالی مدنظر منطقه دست یافت.

نوشتن دیدگاه