تولید روغن موتور ایرانول پس از 35 سال در آبادان آغاز شد

به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر فاز نخست خط تولید روغن‌موتور شرکت نفت ایرانول آبادان با حضور مدیرعامل شرکت ایرانول و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

ظهر امروز به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر فاز نخست خط تولید روغن‌موتور شرکت نفت ایرانول آبادان با حضور مدیرعامل شرکت ایرانول و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت ایرانول در حاشیه این آئین اظهار داشت: سال 1359 با آغاز جنگ تحمیلی تولید روغن‌موتور در آبادان متوقف‌شده بود و امروز پس از بازسازی بخشی از آن هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر پس از 36 سال توقف، تولید روغن‌موتور در آبادان از سر گرفته شد.

وی افزود: امروز رسماً تولید روغن را در آبادان آغاز کردیم، این فاز نخست طرح است، در اینجا یک خبر خوش برای مردم آبادان هم داریم که آن افتتاح فاز تکمیلی خط تولید روغن‌موتور در آبادان هم‌زمان با سالروز شکست حصر آبادان است.

عیسی اسحاقی با اشاره به اینکه مزایای این خط تولید افزایش ارزش‌افزوده و کاهش قیمت‌های تمام‌شده با توجه به حضور منطقه آزاد اروند است، عنوان کرد: تولید بر اساس نیاز و درخواست خواهد بود، در این مجموعه انبار کافی برای نگهداری تولیدات وجود دارد، صادرات به استان‌های هم‌جوار نیز در این مجموعه دنبال می‌شود.

بهسازی و بازسازی پالایشگاه نفت ایرانول آبادان پس از 35 سال از سال 94 کلید خورد و اکنون فاز نخست آن با بازسازی بلندینگ روغن و پرکنی به بهره‌برداری رسید.

نوشتن دیدگاه