تولید یک میلیون و 400 هزار بشکه نفت در شرکت نفت و گاز اروندان

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان از سهمیه این شرکت در تولید یک میلیون و 400 هزار بشکه نفت در روز، از سهم خود در میادین نفتی مشترک تا افق 1404 خبر داد.

سلطان کمالی دوشنبه در آیین بهره برداری از ورزشگاه 15 هزار نفری نفت و گاز اروندان خرمشهر از تولید، فرآوری و انتقال مواد نفتی به داخل و خارج از کشور به عنوان وظایف اصلی این شرکت عنوان کرد.

وی با بیان وجود منابع عظیم نفتی در زیر زمین افزود:در مبارزه سخت و تنگاتنگ با کشور عراق در بهره برداری از منابع نفتی مشترک هستیم و کارکنان ما با تحمل تمام سختی ها مشغول تولید هستند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان افزود: در مجموع خشکی کشور 12 میلیارد بشکه نفت داریم که با کشورهای همسایه و به طور عمده عراق مشترک هستیم.

 

کمالی با بیان اینکه از این میزان 9 میلیارد بشکه آن را شرکت اروندان باید استحصال کند، تصریح کرد: 75 درصد از نفت مشترک با عراق در حوزه نفت و گاز اروندان است و ما بایستی بتوانیم در افق 1404 با تولید یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز سهم خود را از این نفت برداشت کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در ادامه سخنانش گفت: با راه اندازی دو طرح بزرگ در شرکت نفت و گاز اروندان روزانه 160 هزار بشکه نفت به تولیدات این شرکت اضافه شده و طبق برنامه ریزی انجام شده باید در خرداد ماه روزانه 336 هزار بشکه نفت تولید شود که بخشی از آن از طریق میادین مستقل و بخشی دیگر از میادین مشترک (عمده آن بایستی از این میادین باشد) استحصال می شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان افزود: در حوزه های شهری مستقر در حوزه نفتی شرکت اروندان از قبیل آبادان، خرمشهر، سوسنگرد، هویزه، بستان، شادگان، دارخوین و روستاها نیز مسئولیت های اجتماعی تعریف شده است.

کمالی افزود: چهار طرح بزرگ عام المنفعه شامل ورزشگاه 15 هزار نفری خرمشهر، درمانگاهی در دارخوین با پوشش حدود 30 روستا، یک زمین ورزشی دیگر در خرمشهر و یک سالن چند منظوره با تجهیزات مناسب در دارخوین آماده بهره داری بوده و به زودی بهره برداری می شود.

 

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان در خصوص ورزشگاه فوتبال 15 هزار نفری نفت و گاز اروندان خرمشهر نیز گفت: این ورزشگاه در وسعتی معادل 14 هکتار زمین، دارای دو هزار مترمربع ساختمان سازی است.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری تمامی مسئولان خرمشهری برای ساخت و راه اندازی این مجموعه ورزشی اروندان گفت: با توجه به اینکه این ورزشگاه مورد تایید A.F.C هست به طور قطع تیم هایی که برای برگزاری رقابت به اینجا می آیند نیاز به امکانات جانبی مطلوب نظیر هتل و فروشگاه دارند که بایستی مسئولان برای ساخت این اماکن تلاش کنند.

با تصمیم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران 9 خردادماه سال جاری فینال جام حذفی بین دو تیم فوتبال استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان در ورزشگاه 15 هزار نفری اروندان خرمشهر برگزار می شود.

در این آیین، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، فرمانداران آبادان و خرمشهر، فرمانده پایگاه دریایی خرمشهر و سرپرست استانداری خوزستان حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه