نخستین مرکز جنبش نوآوران نظام سلامت کشور در آبادان افتتاح شد

نخستین مرکز جنبش نوآوران نظام سلامت کشور روز شنبه در آیینی با حضور امام جمعه، رئیس دانشکده علوم پزشکی و جمعی از مسئولان محلی شهرستان آبادان بهره برداری شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در این مراسم گفت: این مرکز نخستین مرکز عملیاتی تخصصی جنبش نرم افزاری در حوزه سلامت کشور است که تلاش می کنیم از تمامی ظرفیت و توان IT در ارتقاء سلامت کشور بهره گرفته شود.

علیرضا آموزنده افزود: این مرکز ادامه روند کاری رقابت برنامه‌نویسی نرم‌افزار موبایل حوزه سلامت و کمک به این حوزه با استفاده از فناوری نوین در عرصه نرم افزار است.

وی اظهار داشت: این مرکز شامل دفتر مرکزی، مرکز ایده پردازی در حوزه سلامت، بخش طراحی و برنامه نویسی و ارزیابی نرم افزارهای تولیدی است.

آموزنده گفت:در این مرکز سعی می شود از بهترین هکرهای IT و برنامه نویسی های رایانه ای در راستای ارتقاء شاخص های سلامت کشور بهره گرفت.

 

وی اظهار داشت: با تشکیل این جنبش نرم افزاری، آبادان به قطب علمی فنآوری سلامت کشور تبدیل شده و علاوه بر تهیه نرم افزارهای مختلف در زمینه سلامت، در راستای بومی سازی نرم افزارهای سلامت خارج کشور و صدور علم گام برداشته می شو.د.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در این مرکز چالش های سلامت کشور در حوزه های بهداشتی و درمانی مورد بررسی قرار گرفته و متناسب با آن نرم افزار طراحی و تهیه می شود.

وی اظهار داشت: برای راه اندازی این مرکز هزینه خاصی صورت نگرفته و همه امکانات از سوی دانشکده علوم پزشکی آبادان در این مرکز تهیه شده است.

 

امام جمعه آبادن نیز در این آیین گفت: نگاه ما به آبادان، نگاهی منطقه‌ای و شهرستانی نیست و این شهر می‌تواند با توسعه گردشگری سلامت به منبع در آمد ارزی تبدیل شود.

حجت الاسلام علی ابراهمی پور افزود:بیماران کشورهای همسایه با عبور از آبادان در سایر استان ها درمان می شوند که می توان با ارتقاء شاخص های درمانی آنها را در این شهرستان مداوا کرد.

وی افزود: هنوز در حوزه سلامت برای رسیدن به ایده‌آل راه درازی در پیش است ولی به نسبت گذشته و فعالیت های چشمگیری در حوزه سلامت در آبادان انجام شده است.

نوشتن دیدگاه