آغاز نخستین رقابت برنامه نویسی تلفن همراه سلامت کشور در آبادان

نخستین رقابت برنامه‌نویسی سلامت خاورمیانه ' هاکاهلس' با حضور 21 تیم برنامه نویس تلفن همراه از سراسر کشور چهارشنبه به میزبانی دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در آیین شروع این رقابت گفت: با برگزاری این رقابت ها آبادان به قطب علمی در زمینه برنامه نویسی سلامت کشور تبدیل می شود و با تولید نرم‌افزارهای تخصصی در حوزه سلامت، گام موثری در راستای بهبود کیفیت خدمات بهداشتی درمانی به بیماران برداشته می شود.

علیرضا آموزنده افزود: این رقابت در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جنبش نرم افزاری و استفاده از دانش و تخصص استعدادهای جوان و تحقق شعار سال ' اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' و رفع چالش‌های سامانه بهداشت کشور و ارتقای کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در خانه‌های بهداشت کشور برگزار می شود.

وی افزود: 37 تیم برای شرکت در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند که با نظر کمیته فنی 21 تیم برتر با توجه به شاخص های فنی و علمی برای این رقابت ها انتخاب شدند.

 

آموزنده به حضور 63 نفر از برنامه نویسان برتر تلفن همراه از سراسر کشور در این دوره از رقابت ها اشاره کرد و بیان داشت: تیم های شرکت کننده در پنج شاخص کودک سالم، مراقبت های پیش از بارداری مادران، مراقبت های هنگام بارداری مادران، مراقبت های پس از بارداری مادران، مراقبت های دوره ای میانسالی به مدت سه روز رقابت می کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:نرم‌افزارهای تخصصی تولید شده در مالکیت دانشکده علوم پزشکی آبادان است و پس از اتمام این رقابت ها نخستین مرکز عملیاتی تخصصی جنبش نرم افزای ایران در آبادان راه اندازی می شود.

هاکاهلس نخستین رقابت برنامه‌نویسی سلامت در خاورمیانه است که با رعایت پروتکل‌های علمی تاییدیه دانشگاه MIT و هکینگ هلس کانادا برگزار می شود.

شرکت کنندگان در این نخستین رقابت های برنامه نویسی از روز چهارشنبه به مدت سه روز به رقابت نفس‌گیری برای تولید نرم‌افزار تلفن همراه در حوزه سلامت مورد نظر خواهند پرداخت.

به تیم نخست این رقابت مبلغ 200 میلیون ریال، تیم دوم 100 میلیون تیم سوم 500 میلیون ریال جایزه پرداخت می شود.

شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.

نوشتن دیدگاه