نفت آبادان واگذار نمی شود

مدیر کل تربیت بدنی وزارت نفت گفت: وقتی می بینیم مردم آبادان در گرمای 45 درجه از ساعت ها قبل از بازی در آن شرایط سخت از تیم شان حمایت می کنند دلمان نمی آید از واگذاری این تیم صحبت کنیم.

غلامرضا شاه کرمی در رابطه با صعود نفت آبادان به لیگ برتر اظهار داشت: روز دوشنبه در آبادان حضور داشتم و شاهد جشن و سرور مردم این شهر بعد از صعود تیم شان به لیگ برتر بودم.

به نوعی باید هم این صعود را به وزارت نفت تبریک و هم تسلیت گفت. از دیروز که این اتفاق افتاد همه نگران حمایت از این تیم در لیگ برتر هستند اما طبق قانون وزارتخانه قطعا نمی تواند بودجه ای را برای ورزش حرفه ای که در واقع با حضور نفت آبادان در لیگ برتر معنا پیدا می کند در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: با این حال نمی توان این خوشحالی را از مردم آبادان گرفت. وقتی می بینیم مردم آبادان در گرمای 45 درجه از ساعت ها قبل از بازی در آن شرایط سخت از تیم شان حمایت می کنند دلمان نمی آید از واگذاری این تیم صحبت کنیم.

تیمی که 70 سال قدمت دارد و پیشکسوتان زیادی در شهر از این تیم حمایت می کنند. البته این قانون مختص به وزارت نفت نیست و در تمام ارگان های دولتی اجرا می شود. پس ما هم نمی توانیم قانون را دور بزنیم و به تیم نفت آبادان بودجه تزریق کنیم.

 

مدیرکل تربیت بدنی وزارت نفت درباره تکلیف نفت آبادان برای حضور در لیگ برتر تصریح کرد: قطعا تصمیمی که برای نفت تهران گرفته شد برای آبادانی ها گرفته نمی شود.

از همان روز گذشته که صعود این تیم به لیگ برتر قطعی شد با نمایندگان شهر آبادان و استان خوزستان صحبت هایی را انجام دادیم تا از فصل آینده که وزارت نفت نمی تواند بودجه ای را برای این تیم در نظر بگیرد از طریق مسئولان شهری حمایت شود.

حتی به همین دلیل برخی دوست نداشتند نفت لیگ برتری شود چون ما امسال 9 میلیارد بودجه به این تیم در لیگ دسته اول اختصاص دادیم اما در لیگ برتر یک میلیارد هم نمی توانیم به آنها بدهیم. باید راهکارهایی برای این قضیه داشته باشیم که در آینده ای نزدیک مشخص خواهد شد.

شاه کرمی درباره آخرین وضعیت نفت تهران گفت: کمیته سه نفره ای برای واگذاری نفت تشکیل شده که آنها درباره چگونگی روی دادن این اتفاق تصمیم گیری می کنند.

قطعا هر زمان که باشگاه واگذار شود ابتدا پرداخت بدهی بازیکنان در دستور کار قرار دارد تا این تیم تمام بازیکنانش را از دست ندهد. اولین ترکش این اتفاق جدایی بیرانوند بود که دیروز قراردادش را با پرسپولیس امضا کرد.

نوشتن دیدگاه