ایجاد آزمایشگاه تشخیص مواد در آبادان برای ورود کالا به بنادر

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به طرح ایجاد آزمایشگاه تشخیص مواد گفت: این آزمایشگاه می‌تواند موجب گسترش بنادر منطقه شود.

دکتر علیرضا آموزنده در خصوص برنامه های سال 95 این دانشکده اظهار کرد: اتمام ساخت بیمارستان اروندکنار، تسریع ساخت بیمارستان شهید موسوی و پروژه بیمارستان طالقانی از جمله پروژه های عمرانی در این سال هستند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای تجهیزات پزشکی منطقه و بیمارستان‌ها افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز هدف ما تامین نیازهای درمانی منطقه است و در همین راستا باید تعداد جراحان مغز و اعصاب و متخصصان بینایی و اورژانس افزایش یابد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان این‌که قرار بوده ساختمانی از طرف منطقه آزاد در اختیار این دانشگاه قرار بگیرد اما هنوز این اتفاق رخ نداده گفت: امیدواریم ساختمان هما تا یک ماه آینده در اختیار ما قرار بگیرد.

آموزنده با اشاره به طرح ایجاد آزمایشگاه تشخیص مواد در آبادان برای ورود کالا به بنادر ادامه داد: این ساختمان به آزمایشگاهی تبدیل خواهد شد که آزمایش‌های مربوط به تشخیص مواد برای ورود کالا در بندر در آن انجام می‌شود.

وی افزود: این آزمایشگاه موجب توسعه بنادر منطقه مانند اسکله شادگان، اسکله آبادان و خرمشهر می‌شود.

بخش عمده‌ای از تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه در سال 94 خریداری شده و بخشی نیز در سال 95 خریداری خواهد شد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال تمام آزمایش‌های مربوط را در منطقه انجام دهیم.

نوشتن دیدگاه