نبرد سرنوشت‌ساز نفت آبادان برای بازگشت به لیگ برتر

در آخرین هفته از مسابقات لیگ دسته یک کشور فجر سپاسی شیراز مقابل نفت آبادان بازی می‌کند تا تیم صعودکننده به لیگ برتر کشور از بین این دو مشخص شود.

تیم زردپوش نفت آبادان که به‌دلیل علاقه بسیار زیاد مردم خونگرم آبادان همواره به‌شوخی و جدی به برزیلی‌ها خطاب می‌شود پس از رفتن از لیگ برتر و سقوط به لیگ دسته یک اراده کرده امروز در یک نبرد سرنوشت‌ساز و حساس دوباره به جایگاه اصلی خود برگردد.

در هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته اول کشور، دیدار بین تیم‌های نفت آبادان و فجر شهید سپاسی شیراز در ورزشگاه 12 هزار نفری تختی آبادان برگزار می‌شود که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است.

پس از تیم‌های پیکان و ماشین‌سازی تبریز که پیش‌ از این صعود خود را به لیگ برتر مسجل کرده بودند، تیم فجر سپاسی در صورت کسب مساوی در مقابل نفت به لیگ برتر صعود خواهد کرد که این موضوع آبادانی‌ها را برای صعود به پیروزی و کسب 3 امتیاز نیازمند می‌کند.

 

هر دو تیم از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار جنوب کشور هستند و عدم صعود هرکدام از آنها به لیگ برتر، برای هوادارانشان متأثرکننده خواهد بود.

دیدار نفت آبادان مقابل فجر سپاسی از ساعت 17 به‌قضاوت حسین زرگر و به‌صورت هم‌زمان با سایر رقابت‌های هفته پایانی لیگ برگزار می‌شود.

فجر سپاسی در حالی عنوان بهترین خط دفاع لیگ امسال را با متقبل شدن 28 گل داشته که در سمت مقابل خط دفاع نفت آبادان 37 گل خورده است و بین صدرنشینان ضعیف‌ترین تیم قلمداد می‌شود.

اما در سوی مقابل خط حمله نفت آبادان با 49 گل زده به‌عنوان یکی از برترین خط حمله‌های لیگ دسته یک به مصاف تیمی می‌رود که تعداد گل‌های زده آن 38 گل بوده است.

درحالی که هواداران تیم نفت خود را برای حماسه حضور آماده می‌کنند، همچنان قسمتی از سکوهای ورزشگاه در حال تعمیر است و این امر می‌تواند هواداران این تیم را با مشکل مواجه کند.

درهای استادیوم تختی آبادان از ساعت 13 باز خواهد شد و لباس و پرچم نفت هدیه باشگاه به هواداران است که در بدو ورود تقدیمشان می‌شود.

شیرازی‌ها نیز با پیمودن 560 کیلومتر خود را به آبادان رساندند، تا تیم خود را در برزیل ایران تنها نگذارند.

نوشتن دیدگاه