دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان از متن تا حاشیه

دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان روز شنبه در حالی در تالار مهر این شهر به کار خود پایان داد که این جشنواره با گلایه های محمودرضا شیرازی شهردار آبادان از همکاری نکردن دیگر دستگاه ها با مجموعه شهری همراه بود.

دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان با حضور جمعی از خبرنگاران، پیشکسوتان عرصه خبر، اعضای شورای شهر، غلامرضا شرفی از منتخبان مردم در مجلس و برخی از مسئولان محلی در تالار مهر این شهر به کار خود پایان داد.

این آیین بدون حضور مسئولانی از فرمانداری ویژه آبادان، معاونت فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبادان برگزار شد.

محمودرضا شیرازی شهردار آبادان که به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم در این جمع حضور یافته بود، از نقد منصفانه و سازنده به عنوان عامل محرک و مشوق توسعه و تعالی شهر یاد کرد.

وی با انتقاد از حضور نیافتن مسئولان محلی در این مراسم، گفت: شهرداری آبادان این آیین را در ساعات اداری برگزار کرد تا دیگر بهانه ای برای حضور نیافتن مسئولان در آیین تجلیل از خبرنگاران باقی نماند.

شیرازی با بیان اینکه قرار بود این آیین، اسفند ماه گذشته برگزار شود، افزود: این مراسم به دلیل برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس و دیگر آیین ها به زمان کنونی موکول شد.

شهردار آبادان در ادامه سخنانش گفت: 188 اثر به دبیرخانه دومین جشنوراه مطبوعات شهری آبادان رسیده بود که 143 اثر به مطبوعات و رسانه های مکتوب و 45 اثر نیز به خبرگزاری ها تعلق داشت.

 

وی از آسفالت معابر و خیابان ها و فاضلاب شهری به عنوان دو دغدغه شهرداری آبادان یاد کرد و افزود: وظیفه ی شهرداری، جمع آوری فاضلاب نیست بلکه ما به عنوان نهادخدمات رسان شهری وظایف دیگری داریم.

شهردار آبادان با گلایه از برخی ناهمنگی دستگاه ها در ارائه خدمت به شهروندان، افزود: شهرداری مجبور است بار برخی خدمات نظیر جمع آوری فاضلاب شهری را نیز به دوش بکشد.

شیرازی همچنین با انتقاد از برخی فضاسازی ها در فضای مجازی در خصوص نهضت آسفالت شهرداری آبادان، تصریح کرد: طی تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد اروند، نهضت آسفالت نیز در حال انجام است.

شیرازی ترغیب سرمایه گذار به سرمایه گذاری در پروژه ها و زمینه سازی برای حضور سرمایه گذاران را وظیفه رسانه ها در عصر کنونی خواند و گفت: بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که اجرای این طرح ها با اعتبارات دولتی بیش از 20 سال زمان می برد.

وی همچنین با تشریح پروژه های مشارکتی شهرداری آبادان با بخش خصوصی برای تامین پارکینگ مورد نیاز خودروها در محوطه بازار، افزود: دو مجتمع پارکینگ طبقاتی که برای اجرای هرکدام بیش از 3 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری شده است، همزمان با هفته دولت امسال یا سالروز شکست حصر آبادان بهره برداری می شود.

 

خبرنگاران ایرنا چهار جایزه جشنواره را کسب کردند

در دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان، یاد و خاطره پیشکسوتان این عرصه که چهره در نقاب خاک کشیده اند گرامی داشته شد و خانواده های این عزیزان سفر کرده تجلیل شد.

در این آیین، یاد و خاطره مرحوم فاروق فتاحی، اسماعیل نکویی، زنده یاد نسرین ولگا، نادر دریابان، عبدالامام زواری و فاطمه دهقان گرامی داشته شد.

همچنین در این مراسم از ' عزیز چوبدار، جلیل صفری، رضا خدری، محمدرضا بهبهانی، مرتضی دهداری، عزیز زبیدی، سید غدیر رمضانی، عباسعلی آزادی پور، عارف دورقی و خانم فرزانه یحیی آبادی' نیز به عنوان پیشکسوتان کنونی رسانه های آبادان تجلیل و قدردانی شد.

 

اسامی برترین های دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان بر اساس رای هیات داوران به شرح زیر اعلام شد:

بخش گزارش خبرگزاری ها:

رتبه نخست فرزانه یحیی آبادی با اثر ' جولان قلیان ها در فضای دود آلود سفره خانه ها / اختراعی که بلای جان ایرانیان شد در خبرگزاری فارس، رتبه دوم به صورت مشترک به سید بهادر حسینی تشنیزی با اثر 'نقدی بر زندگی پلاستکی' در خبرگزاری ایرنا و مریم خبازی با اثر رشد قارچ گونه پارکبان ها / شیوع اخاذی به روش شکار لحظه ها در خبرگزاری فارس، رتبه سوم به صورت مشترک به مسعود گادار با اثر حال متکدیان آبادان خوب نیست اما تو باور نکن در خبرگزاری ایرنا و عدنان جواهری با اثر 'بازارچه ذوالفقاری آبادان، بدون برق، آب و سرویس بهداشتی' در خبرگزاری ایرنا.

 

بخش خبر خبرگزاری ها:

رتبه نخست محمود نواصر با اثر شهرداری با ساخت و سازهای شبانه در آبادان جلوگیری کند در خبرگزاری مهر، فرزانه یحیی آبادی با اثر مشارکت بخش خصوصی ارزشمندترین کار برای عمران آبادان است در خبرگزاری فارس، رتبه سوم عباس عامریان با اثر خدمات شهری آبادان به دفاتر پیشخوان دولت سپرده شد در خبرگزاری تسنیم.

 

بخش ویژه مطبوعات:

رتبه نخست آیدا نوبخت با اثر کودکان، فراموش شدگان شهر آبادان در نشریه تک تاب، رتبه دوم امین جوکار با اثر 4 جلسه و هیچ در شهر اولین ها در نشریه آوای خوزستان، رتبه سوم آیدا نوبخت با اثر شهرداری شهری که آرام آرام آباد می شود در نشریه تک تاب.

 

بخش مصاحبه رسانه های مکتوب:

رتبه نخست امین جوکار در اثر 'آبادان به دنیا درس داد' در نشریه آوای خوزستان، رتبه دوم محمود نواصر در اثر 'باید سایت مجزایی برای لنج سازی تدارک دیده شود' در همشهری استانی، این بخش جشنواره رتبه سوم نداشت.

 

بخش تیتر رسانه های مکتوب:

رتبه نخست زهرا انوشه با تیتر خبری' زیر خط قبر' در نشریه آوای خوزستان، رتبه دوم پروشات نوبخت با تیتر خبری ' سنگ ها در آبادان جان می گیرند' در نشریه تک تاب، رتبه سوم پروشات نوبخت با تیتر خبری' دود تقسیم عوارض آلایندگی پالایشگاه در چشم مردم آبادان' در نشریه تک تاب.

 

بخش طنز رسانه های مکتوب:

رتبه نخست جشنواره به آرش قلعه گلاب با طنز ' اولین کاندیدای احتمالی شورای شهر آبادان' در نشریه ارمغان بازار، این بخش از جشنواره برنده ای در رتبه دوم و سوم نداشت.

 

بخش ورزش در رسانه های مکتوب:

رتبه نخست جشنواره به امین جوکار با اثر ' ما لاف نمی زنیم' در نشریه آوای خوزستان، رتبه دوم به جواد حبیبیان با اثر ' از خودم دفاع می کنم' در نشریه آبادان نو و رتبه سوم به جهانبخش کردی زاده با اثر ' گوینده و گزارشگر متعلق به مردم است' در نشریه آبادان نو.

 

بخش صفحه آرایی مطبوعات:

رتبه نخست به میلاد کارگر از نشریه آوای خوزستان، رتبه دوم به صمد اماره در نشریه تک تاب و رتبه شوم به صورت مشترک به ' محمد دریس و مریم روستایی' در نشریه اروند.

 

بخش سرمقاله و یادداشت رسانه های مکتوب:

رتبه نخست به بابک گشتی زاده با اثر' بودنی تر از 150 هزار نفر' در نشریه آوای خوزستان، رتبه دوم به گلوریا دادگر با اثر سخنی با منتقدان عملکرد شهردار آبادان در نشریه تک تاب و رتبه سوم به آرش قلعه گلاب با اثر 'مهم ترین وظیفه شهروندان در قبال شهروندان' در نشریه مدن

 

بخش مقاله رسانه های مکتوب:

رتبه نخست به آرزو قوام پور با اثر 'طلای کثیف' در نشریه آبادان نو، رتبه دوم به امیر حکیمی با اثر ورمی کمپوست در نشریه آبادان نو و رتبه سوم به مهسا توحیدفر و غلامعباس کاظمی در آثار استفاده از گیاهان دارویی در فضای شهری و حقوق و تکالیف شهروندان در نشریه آبادان نو اختصاص یافت.

 

بخش گزارش خبری رسانه های مکتوب:

رتبه نخست سعاد سودانی زاده با اثر حک نقش بومی آبادان بر سنگ های سخت در همشهری استان ها، رتبه دوم ورده پور عبدی با اثر مردم آبادان باز هم قربانی شدند در نشریه آوای خوزستان، رتبه سوم محمود ناصر با اثر 'نوسازی بازارچه ایستگاه 7 آبادان عزم جدی مسئولان را می طلبد' در نشریه همشهری استان ها.

 

بخش گزارش غیر خبری مطبوعات:

رتبه نخست آیدا نوبخت با اثر قطار توسعه آبادان متوقف شد در نشریه تک تاب، رتبه دوم ورده عبدی پور با اثر باغچه کنار خیابان همان گلدان خانه شماست در نشریه آوای خوزستان، رتبه سوم لیلا رستگار با اثر آخرین صدای دخترم در نشریه یادگاری.

 

بخش عکس رسانه های مکتوب:

رتبه نخست ایمان برغشی با اثر آتش سوزی کادوس در نشریه تک تاب، رتبه دوم محمدامین انصاری با اثر آتشی برای 275000 نفر در نشریه آوای خوزستان، رتبه سوم محسن نعامی پوران با اثر جلسات انتخاب شهردار در نشریه ارمغان بازار.

نوشتن دیدگاه