ضریح جدید سید محمد در آبادان رونمایی و نصب شد

ضریح جدید مقبره سید محمد ابوتاوه در آبادان با حضور مدیرکل اسناد و ثبتی معاونت اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی و نصب شد.

علی شریفی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آبادان اظهار کرد: ضریح زیارتگاه سید محمد ابوتاوه در آبادان رونمایی و نصب شد.

شریفی بیان كرد: شامگاه گذشته ۲۴ اردیبهشت‌ ماه مراسم رونمایی از ضریح زیارتگاه سید محمد ابوتاوه در آبادان با حضور حجت‌الاسلام حسین اژدری مدیرکل اسناد و ثبتی معاونت اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

وی بیان کرد: سید محمد ابوتاوه یکی از سادات مورد احترام مردم آبادان است که در سال ۱۲۹۴ خورشیدی پس از ۱۰۲ سال عمر به ملکوت اعلی پیوست. نسب ایشان به امام موسی کاظم (ع) بازمی‌گردد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آبادان عنوان کرد: هزینه ساخت ضریح از محل کمک‌های خیران تأمین شد یا تأمین هزینه طرح توسعه شبستان مقبره سید محمد ابوتاوه اجرا می‌شود که به متراژ ۳۵۰ مترمربع برسد.

شریفی عنوان کرد: با توجه به نصب ضریح جدید این مقبره و نزدیکی آن به حوزه علمیه آبادان طلاب حوزه از این امر استقبال کرده و قصد برگزاری کلاس‌های تفسیر را در این مقبره دارند.

نوشتن دیدگاه