اجرای آخرین مرحله توافق نامه شهرداری ها و سازمان منطقه آزاد اروند

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: آخرین مرحله توافق نامه شهرداری های منطقه و این سازمان اجرایی شد.

شهروندان خرمشهری ساکن مناطق قدیمی این شهر نظیر کوی آریا، حفار و جدیده، روزهای گذشته از انباشته شدن زباله در این مناطق گلایه کرده بودند.

به گفته شهروندان، حدود دو ماه است که در منطقه کوی آریای خرمشهر، زباله ها از سوی کارگران جمع آوری نمی شود و این موضوع، انباشتگی زباله در خیابان های این مناطق را به همراه داشت.

بر این اساس، انباشتگی زباله علاوه بر انتشار بوی تعفن، تجمع حیوانات موذی و سگ های ولگرد را نیز به همراه داشت.

البته کارگران خدماتی محدوده سازمان منطقه آزاد اروند و زیرمجموعه شهرداری خرمشهر به دلیل آنچه پرداخت نشدن معوقات و حقوق خود می نامیدند، چندین بار طی هفته های گذشته با حضور روبروی در اصلی سازمان منطقه آزاد اروند در آبادان، پیگیری این مهم را از مسئولان خواستار شدند.

کارگران شاغل در بخش های خدمات شهری محدوده منطقه آزاد اروند، اقدام فوری مسئولان برای پرداخت حقوق و مزایای معوق خود را خواستار شدند.

این کارگران اعلام کردند که در بخش های مختلف شهری نظیر فضای سبز، جمع آوری زباله و دیگر بخش های این منطقه فعالیت می کنند و از فروردین ماه سال گذشته تا شهریور ماه زیر نظر شهرداری مینو شهر کار کردند اما تاکنون نه بیمه درمانی، بازنشستگی، عیدی و نه سنوات به آنها پرداخت شده است.

این کارگران ادامه دادند: از اول مهر ماه 94 تا پانزدهم آبان ماه همان سال زیر نظر پیمانکار دیگری قرار گرفتیم و به دلیل اینکه آن زمان شهرداری خرمشهر تعیین نشده بود، این پیمانکار نیز مطالبات 45 روز ما از جمع عیدی و سنوات و حق بیمه را پرداخت نکرد.

آنها گفتند: پس از اعتصاباتی که سال گذشته روبروی شهرداری داشتیم دو ماه از حقوق معوق پرداخت شد اما سنوات و حق بیمه همچنان پرداخت نشده است.

آنها افزودند: همچنین با گذشت 45 روز از سال جاری زیر نظر پیمانکار مشغول به کار شدیم، ولی هنوز حقوقی دریافت نکرده ایم و بدون قراردادی فعالیت می کنیم.

 

ابراهیم عچرش ارائه خدمات شهری را وظیفه شهرداری ها دانست و گفت: با توجه به مصوبه هیات دولت در سال 92 در خصوص افزایش وسعت جغرافیایی منطقه آزاد اروند، شهرهای آبادان و خرمشهر به این منطقه ملحق شد.

وی ادامه داد: مناطقی که در گذشته زیر پوشش خدمات شهری سازمان منطقه آزاد اروند قرار داشت، بار دیگر به شهرداری های آبادان و خرمشهر واگذار شد و طبق روال پیشین، زیر پوشش حوزه خدمات شهری شهرداری ها قرار گرفتند.

عچرش تصریح کرد: بر اساس توافق، تمامی درآمدهای این مناطق در خصوص صدور پروانه ساخت و ساز، نوسازی و بازسازی و دریافت عوارض های شهری و خدمات به شهرداری ها واگذار شد.

مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند ادامه داد: در راستای حمایت از شهرداری های زیر پوشش و آسان شدن روند ارائه مطلوب خدمات شهری و رفاهی به شهروندان، توافق نامه ایی بین این سازمان و شهرداری های آبادان و خرمشهر منعقد شد که به مدت سه سال مبالغی به آنها پرداخت شود.

وی در پایان سخنانش گفت: در این توافق نامه، شهرداری خرمشهر به پرداخت تمامی حقوق و مطالبات پیمانکاران و کارگران زیر پوشش ملزم شدند.

عچرش ابراز امیدواری کرد که مشکلی برای کارگران شهرداری در خصوص پرداخت مطالبات و معوقات پیش نیاید.

نوشتن دیدگاه