لزوم فراهم سازی امکانات فعالیت های دانش بنیان در منطقه آزاد اروند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بر لزوم فراهم سازی امکانات انجام فعالیت های دانش بنیان و کارآفرینی در این منطقه تاکید کرد.

سید مرتضی نعمت زاده ظهر امروز چهارشنبه در نخستین نشست کاربردی شورای آموزش عالی منطقه آزاد اروند، هدف از برگزاری این نشست را هم افزایی بیشتر میان دانشگاه های موجود در منطقه به جهت استفاده حداکثری از ظرفیت و پتانسیل آموزش عالی در منطقه عنوان کرد و اظهار كرد: ماموریت های جدیدی برای دانشگاه های موجود در سطح مناطق آزاد پیش بینی شده که بر اساس آن دانشگاهها بایستی بُعد بین المللی پیدا کنند.

وی افزود: همچنین دانشگاه ها بایستی در کنار سایر آموزش ها موضوع آموزش زبان انگلیسی را نیز به طور جدی دنبال کنند ضمن آنکه در جذب حداکثری دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان کشورهای همسایه بکوشند.

 

راه اندازی ۲ مدرسه مقدماتی آموزش زبان انگلیسی

معاون فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم موضوع راه اندازی دو مدرسه مقدماتی در سطح منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر) با موضوع آموزش درسهای تخصصی به زبان انگلیسی را نیز دنبال می کنیم.

نعمت زاده ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مسئولان دانشگاه های موجود در سطح منطقه زمینه جذب حداکثری دانشجویان خارجی و داخلی در منطقه آزاد اروند فراهم شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی سرکنسول ایران در عراق برای ایجاد بسترهای مناسب تر، بهتر و بیشتر با دانشگاههای عراق به ویژه دانشگاه های بصره گفت: برگزاری نخستین نشست همکاری میان روسای دانشگاههای بصره با روسای دانشگاه های منطقه آزاد اروند در آتیه ای نزدیک از مهمترین مصوبات نخستین نشست کاربردی شورای آموزش عالی منطقه آزاد اروند به شمار می رود.

 

توسعه همکاری های مشترک ایران و عراق در حوزه دانشگاهی

نعمت زاده از موضوع فراهم سازی امکانات مورد نیاز برای انجام فعالیت های دانش بنیان و کارآفرینی دانشجویی، آموزش زبان انگلیسی و ارتقای سطح آمادگی دانشگاه های موجود در منطقه آزاد اروند به لحاظ علمی برای جذب حداکثری دانشجویان خارجی و داخلی از موضوعات مطرح شده در این نشست خواند. به گفته وی همچنین موضوع همکاری های مشترک ایران و عراق در حوزه دانشگاهی در منطقه آزاد اروند و بصره در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه