کسب رتبه نخست خبر توسط مرکز آبادان در بین مراکز صدا و سیمای کشور

معاونت خبر و مجموعه خبر صدا و سيماي مركز آبادان، بين 33 مركز صدا و سيماي كشور رتبه نخست را از آن خود كرد.

داريوش دبيقي مدير كل صدا و سيماي مركز آبادان يكشنبه در گفت و گو با رسانه هاي محلي، كيفيت بالا و به روز بودن خبر را از مهم ترين ويژگي معاونت خبر آبادان عنوان كرد و افزود: در ارزيابي معاونت ارزيابي و نظارت خبر رسانه ملي، معاونت خبر و مجموعه خبر مركز آبادان در فروردين ماه سال 95 از بين 33 مركز صدا و سيماي كشور مقام نخست را از آن خود كرد.

دبيقي اظهار داشت: مردمي بودن، پيگيري مشكلات و مطالبات مردم و پاسخ گرفتن از مسئولان، پوشش موفق و مرتب برنامه هايي نظير اربعين حسيني و راهيان نور و ارتباط زنده با شبكه هاي سراسري از ويژگي هاي برجسته خبر مركز آبادان است.

وي بيان داشت: گزارش هاي خبرنگاران كه در بيشتر اوقات باعث گره گشايي از مشكلات مردم شد، باعث محبوبيت خبر آبادان و انتظارات بيشتر مردم از آن شده است.

مدير كل صدا و سيماي مركز آبادان گفت: با وجود كمبود امكانات و نيروي انساني، خبرنگاران اين مركز با دشوارترين شرايط آب و هوايي توانستند بهترين گزارش هاي خبري منطقه را بر آنتن صدا و سيما پخش كنند.

آبادان نخستين شهري بود كه پس از تهران در هشتم اسفند ماه 1۳۴۹ صاحب فرستنده تلويزيوني شد.

برنامه‌هاي اين فرستنده تلويزيوني شامل موسيقي محلي، فيلمهاي مستند داستاني، خبر و مسابقات بود كه با دو زبان فارسي و عربي پخش مي‌شد.

پس از جنگ تحميلي و شروع مرحله بازسازي، مركز آبادان نيز بازسازي و تجهيز شد، ساختمان ها و مجموعه فني مركز نيز از اول شهريورماه ۱۳۷۴ رسمي افتتاح شد و پس از آن در تاريخ پانزدهم آذر ماه 1374 راديو آبادان و دوازدهم بهمن ماه 1374 تلويزيون آبادان به صورت رسمي فعاليت خود را آغاز كرد.

نوشتن دیدگاه