شهبازی: موردی از انجام تبلیغات سوء انتخاباتی در آبادان گزارش نشده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: تاکنون موردی از انجام تبلیغات سوء انتخاباتی در سطح این شهرستان گزارش نشده است.

عزیزاله شهبازی با اشاره به فراهم بودن شرایط و بستری آرام، خوب و امن برای حضور مردم در دومین مرحله از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: مطمئنا شهروندان آبادانی با حضور پرشور خود در روز دهم اردیبهشت ماه جاری در پای صندوقهای رای، با انتخاب نماینده ای دیگر کادر سه نماینده آبادان را کامل و آنها را روانه مجلس کنند.

وی اظهار کرد: متناسب با نیاز شهرستان ویژه آبادان، تدارکات و پشتیبانی های لازم در زمینه های اجرایی برای برگزاری انتخابات انجام شده ضمن آنکه در حوزه امنیتی و انتظامی اعضای شورای تامین با همکاری سازمانهای مردم نهاد و اصحاب رسانه پای کار هستند.

به گفته وی در حوزه اطلاع رسانی و پوشش اخبار مربوط به انتخابات باز این رسانه ها هستند که یاری مردم می آیند.

وی تصریح کرد: در دومین مرحله از برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، حدود سه هزار نفر اعم از عوامل اجرایی و نظارتی، کار اخذ رای را در ۱۳۴ شعبه شهری و روستایی به انجام می رسانند.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه فرمانداری به عنوان نماینده وزارت کشور مسئولیت برگزاری قانونی انتخابات را با همکاری و همراهی اعضای هیئت اجرایی و نظارت بر عهده دارد، گفت: تمامی اعضاء هیئت اجرایی و نظارت مشخص شده اند، کاربران سیستمها نیز انتخاب و آموزشهای لازم به آنها ارائه شده، مکانهای اخذ رای مردمی جانمایی شده ضمن آنکه سیستم های سرمایشی و سایر ملزومات نیز مهیا شده است.

شهبازی با تاکید دوباره بر اینکه در حوزه کار تبلیغاتی دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات در شهرستان آبادان هیچ مورد تخلفی گزارش نشده است، افزود: دو کاندیدا در کمال قانونمداری و اعتقاد به آرامش و امنیت مردم در حال انجام تبلیغات خود هستند، جلسات مختلفی با اعضای ستادهای انتخاباتی این نامزدها و حتی کاندیداها داشتیم که در این جلسات ضمن ارائه برخی تذکرات بر لزوم رعایت قوانین مربوط به نحوه انجام تبلیغات تاکید شد.

وی بر صیانت از آراءمردمی تاکید کرد و اظهار کرد: داشتن تابعیت ایرانی، ۱۸سال تمام (سن)، عدم شرکت در انتخابات مرحله نخست در شهری دیگر، شرکت کنندگان در مرحله نخست انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان آبادان همراه با شناسنامه ممهور مرحله نخست در این حوزه از جمله شرایط افراد برای شرکت در انتخابات است.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص میزان رای مورد نیاز نامزد این مرحله از انتخابات برای موفقیت در انتخابات و راه یابی به مجلس گفت: بر خلاف مرحله نخست که فرد کاندیدا نیاز به کسب یک چهارم از آراء واجدان شرایط را داشت در این مرحله رای با اکثریت نسبی است یعنی هر کسی بتواند نسبت به دیگری یک رای بیشتر بیاورد راهی مجلس می شود.

شهبازی افزود: در زمان حاضر تعرفه های مورد نیاز برای اخذ رای مردمی در مرحله دوم وارد شهرستان شده و در مکانی امن و با نظارت شورای نگهبان نگهداری می شوند.

وی با تاکید بر وجود تعرفه های مورد نیاز به اندازه کافی، اظهار کرد: از مردم می خواهیم که در ساعت اولیه برای دادن رای خود اقدام کنند و آن را به ساعات پایانی روز انتخابات موکول نکنند.

به گفته وی انجام این کار علاوه بر انجام شمارش سریعتر آراء بر سرعت بخشی به کار اعلام نتایج رای گیری نیز کمک می کند، بامداد روز یازدهم اردیبهشت ماه جاری تکلیف انتخابات مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان آبادان مشخص می شود.

نوشتن دیدگاه