هشدار رئیس دادگستری آبادان نسبت به تخریب نامزدهای دور دوم

رئیس دادگستری آبادان و رئیس ستاد رسیدگی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی آبادان در خصوص تخریب نامزدهای راه یافته به دور دوم از این حوزه انتخابیه، گفت: ايجاد فضاي تخريب از سوي برخي از هواداران اين نامزدها در روزهاي اخير، به سلامت انتخابات آسيب مي‌زند.

سیروس محمدی‌زاده اظهار کرد: دو نامزد راه يافته به دور دوم در حوزه انتخابيه آبادان با توجه به احراز شايستگي و تاييد صلاحيت آنان، براي نمايندگي از مردم منطقه در مجلس شوراي اسلامي خود را در معرض انتخاب قرار داده‌اند و به طور حتم مردم نيز با مشاركت حداكثري در انتخابات، حماسه ديگري را رقم خواهند زد.

وی ادامه داد: ايجاد فضاي تخريب، تهمت، افترا و توهين از سوي برخي از هواداران اين نامزدها در این روزها، به سلامت انتخابات آسيب مي‌زند و آنان بايد با لحاظ قانون و رعايت موارد قانوني به دور از فضاي تخريب شخصيت‌ها، در راستاي اعلام برنامه‌هاي نامزدها و نقد عملكرد آنان فعاليت كنند.

رئیس دادگستری آبادان یادآور شد: در صورتی‌که با دروغ و تهمت آبروي افراد ريخته شود، به طور قطع از سوي مراجع قانوني با خاطيان برخورد مي‌شود.

 

محمدی‌زاده با بیان این‌که آنچه كه در فضاي مجازي اتفاق مي‌افتد همانند فضاي واقعي در جامعه و افكار عمومي اثرگذار است، يادآور شد: تغییر تصاویر، توهین، تخریب، تهمت، افترا، شایعه پراکنی و سایر موضاعات در این راستا از اعمال مجرمانه محسوب مي‌شود.

فضای مجازی به دقت زیر ذره‌بین نظارت است و با هر فردی که در این فضا در زمینه انتخابات تخلف داشته باشد، به شدت برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی با تاکید بر این‌که متهم كردن به تندروي و توهين به مقدسات از ديگر اعمال مجرمانه بوده، افزود: هيچ‌كس از اثرات سوء چنين اقداماتي نسبت بر جامعه و خانواده خشنود و راضي نيست.

رئیس ستاد رسیدگی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی آبادان با اشاره به استفاده از امکانات دولتی، تصریح‌کرد: استفاده از امكانات دولتي در امر تبليغ، غيرقانوني بوده و بايد همانند دور اول انتخابات، حركت همه بر محور قانون باشد تا به رغم ميل باطني، افرادي جهت رسيدگي به اتهام احضار يا بازداشت نشوند چرا كه تبعات چنين جرائمي در صورت اثبات، همواره در مراحل كاري و زندگي افراد سابقه كيفري محسوب مي‌شود.

محمدی زاده با بیان این‌که نامزدها و مسئولان تبلیغات و ستاد‌های انتخاباتی به هیچ‌وجه به تخریب و توهین نامزد رقیب نپردازند، عنوان کرد: بلوغ سیاسی و رشد فکری مردم مانع هرگونه تأثیرگذاری این گونه اقدامات در جذب رأی بیشتر خواهد شد و این‌گونه بی‌اخلاقی‌ها فقط بار منفی کار را افزایش و جو مثبت انتخابات را خراب خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه