برگزاری محفل قرآنی شناور در آب‌های اروند

دبیر شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد تجاری ـ اقتصادی از اعلام داوطلبانه ناخدا و کاپیتان یک کشتی برای برپایی محفل قرآنی بر روی کشتی خبر داد.

محمدرضا پورمعین، دبیر شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد تجاری ـ اقتصادی ضمن بیان این مطلب گفت: شرایط برپایی محفل انس با قرآن در آستانه ۲۷ رجب، مبعث پیامبر اکرم (ص) به تاریخ هفتم اردیبهشت‌ماه در منطقه آزاد اروند فراهم شده است، این محفل با کمک‌های مردمی و هماهنگی با منطقه آزاد تجاری و اقتصادی اروند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طی این سفر نیز احتمال ورود به خاک عراق و برخورداری از زیارت عتبات نیز مهیا می‌شود.

پورمعین عنوان کرد: ناخدا و کاپیتان این کشتی که از علاقه‌مندان به امور قرآنی هستند، داوطلبانه اظهار آمادگی کردند و پس از بررسی، تصمیم به برپایی این محفل نورانی در ماه رجب گرفته شد.

وی با اشاره به همراهی ۲۰۰ نفر از مشتاقان قرآنی در این سفر تصریح کرد: طی این سفر سعی می‌شود از علاقه‌مندان به فعالیت‌های قرآنی، قاریان و حافظان و نیروهای بومی و گروه‌های تواشیح منطقه آزاد اروند، آبادان و خرمشهر استفاده شود.

 

دبیر شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد تجاری ـ اقتصادی تأکید کرد: این اعلام داوطلبانه به منظور رونق کسب و کار بهتر در سال جدید از سوی ناخدا پیشنهاد داده شد که ان‌شاءالله این رونق به برکت قرآن انجام گیرد.

پورمعین با اشاره به اجرای برنامه قاریان و ریز برنامه‌های این محفل قرآنی، اظهار کرد: از قاریان و حافظان و گروه تواشیح منطقه آزاد اروند استفاده می‌شود.

همچنین طی این مراسم قاسم مقدمی به تلاوت آیاتی از قرآن می‌پردازد و همچنین گروه تواشیح باقرالعلوم (ع) که سه شهید را در سرزمین منا تقدیم به ساحت قرآن کردند و شجاع زویدات به منظور ارائه محفوظات دعوت می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین به لحاظ پوشش خبری و تصویری از شبکه قرآن سیما دعوت به عمل می‌آید.

نوشتن دیدگاه