مجمع خیرین سلامت جنوب غرب خوزستان در آبادان فعالیت خود را آغاز کرد

در آستانه فرا رسیدن هفته سلامت ، مجمع خیرین سلامت جنوب غرب خوزستان روز سه شنبه فعالیت رسمی خود را در محل دانشکده علوم پزشکی آبادان آغاز کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در آئین آغاز به کار مجمع خیرین سلامت جنوب غرب خوزستان در آبادان گفت: خیرین نقش به سزایی در ساخت مراکز درمانی دارند.

علیرضا آموزنده افزود: وضعیت سلامت در منطقه جنوب غرب خوزستان مطلوب نبود و هنوز با آرمان های در این زمینه فاصله دارد و اینک باید تلاش کرد با استفاده از ظرفیت خیرین و جذب آنها با اجرای شیوه های درست تبلیغاتی و آشنایی دقیق آنان با مشکلات کنونی، اقدام کرد.

وی اظهار داشت: اگر هدفمند فعالیت های خود را انجام دهیم می توانیم بخشی از مشکلات کنونی در بخش بهداشت و درمان مردم منطقه را مرتفع کنیم.

 

در ادامه امام جمعه آبادان گفت: نگاه اسلام به بخش سلامت مرتفع کردن مشکلات بشر در بخش های جسم، روحی و جامعه است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور افزود:هم اکنون بخش عظیمی از درآمدهای خانواده ها را بخش درمان به خود اختصاص داده و باید تلاش کرد برای کاهش این میزان از کمک های خیرین بخش سلامت استفاده کرد.

وی با تاکید بر جلب مشارکت خیران در مناطق محروم جنوب غرب خوزستان تاکید کرد و بیان داشت: شناسایی افراد خیر و زمینه سازی برای جذب همکاری آنان در مجموعه خیرین حوزه سلامت و بهداشت، نقش مهم و موثری در رشد و گسترش سطح خدمات بهداشتی و درمانی منطقه دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر در هشت سال جنگ تحمیلی متحمل خسارات روحی، مالی و جسمی زیادی شدند که عواقب آن اینک بین مردم در حال نمایان شدن است.

وی خواستار توجه ویژه خیرین سلامت و همکاری آنان برای خدمت رسانی بهینه به مردم شهرستان های تابع دانشکده علوم پزشکی آبادان شد و افزود: رسانه ها و مسئولان نیز باید با فراهم کردن زیر ساخت های فرهنگی، روانی و ساختاری لازم، ورود خیران به بخش سلامت را تسهیل کنند.

 

سید فیاض موسوی رئیس شورای اسلامی شهر آبادان نیز اشتغال را یکی از مشکلات مردم این منطقه عنوان کرد و گفت: نمایندگان جدید آبادان در مجلس شورای اسلامی باید تلاش کنند تا فرصت های شغلی پایدار در منطقه ایجاد شود.

وی از آمادگی شورای اسلامی شهر و شهرداری آبادان برای کمک به مجمع خیرین سلامت خبر داد.

در این مراسم عزیزالله شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و جمعی از مسئولان محلی و استان خوزستان حضور داشتند. شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان هستند.

نوشتن دیدگاه