شهبازی: شرایط برای برگزاری دور دوم انتخابات در آبادان مهیا است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان از فراهم بودن تمامی شرایط لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات در این شهرستان خبر داد.

عزیزاله شهبازی با اشاره به برنامه ریزی ها و اتخاذ تدابیر لازم برای برگزاری انتخابات گفت: بالغ بر سه هزار نفر، در روز انتخابات کار رای گیری و تامین نظم و امنیت انتخابات را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از سازمان منطقه آزاد اروند، شرکت پالایش نفت و غیره در کمک به امر برگزاری انتخابات افزود: اعضای هیات اجرایی، نمایندگان فرماندار و کاربران انتخاب شده اند و کار آموزش آنان از هفته آینده آغاز می شود.

فرماندار آبادان همچنین از پیش بینی ۱۳۴ شعبه اخذ رای در شهرستان آبادان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۴ شعبه شهری و روستایی سیار و مابقی ثابت هستند.

شهبازی تصریح کرد: طبق اعلام ستاد انتخابات کشور مرحله دوم انتخابات ۱۰ اردیبهشت برگزار می شود که بر این اساس زمان انجام تبلیغات توسط دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم در این شهرستان از روز دوم اردیبهشت به مدت هفت روز است که در ساعت هشت روز جمعه ۹ اردیبهشت کار تبلیغات به اتمام می رسد.

 

وی فضای فعلی انتخابات در شهرستان را آرام خواند و گفت: هر چند که هراز گاهی در شبکه های اجتماعی تحلیل هایی در خصوص مرحله دوم انتخابات و نتیجه رای گیری انجام می شود اما آنچه مشخص است آنکه دو کاندیدای راه یافته به مرحله دوم انتخابات افرادی قانون مدارند که در چارچوب قانون فعالیتشان را به انجام می رسانند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان افزود: فضا، فضای رفاقت، برادری و دوستی است و قشرهای مختلف اجتماعی نیز در حال انجام فعالیتهای مربوط به خود هستند، انتظار می رود مردم شهرستان آبادان همچون مرحله نخست با شور بیشتری در مرحله دوم انتخابات شرکت کنند.

شهبازی با تاکید بر لزوم احترام نهادن به تمامی افراد انتخاب شده و یا آنانی که نتوانستند موفق به اخذ رای کافی از مردم شوند، اظهار کرد: از ۱۳۴ شعبه اخذ رای پیش بینی شده برای شهرستان آبادان ۱۴ شعبه آن سیار و مابقی ثابت هستند، آمادگی کامل و تعامل بسیار خوبی میان دستگاه های مختلف انتظامی و امنیتی برای برقراری نظم و امنیت انتخابات وجود دارد.

 

وی با اشاره به کندی عمل برخی از شعب اخذ رای در مرحله نخست برگزاری انتخابات در آبادان در هنگام شمارش آراء تصریح کرد: در این رابطه تمهیدات لازم اندیشیده شده، جانمایی ها و افراد جدیدی را انتخاب کرده ایم، البته تاخیر در اعلام نتیجه شمارش آراء در مرحله نخست مربوط به حساسیت ما از بابت قولی بود که به مردم مبنی بر صیانت کامل از آرای آنان داده بودیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: خوشبختانه آرا بدون خدشه شمارش و اعلام شد، البته به دلیل تشکیکی که ایجاد شده بود دستور شمارش مجدد داده شد اما در پایان تمامی کاندیداها از نحوه برگزاری و شمارش و اعلام نتیجه قدردانی کردند.

شهبازی گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده در محله نخست انتخابات هیچکس نسبت به برگزارکنندگان انتخابات کمترین شبهه ای نداشت، میزان مشارکت مردم نیز درحد پیش بینی ها و معمول و متعارف بود.

شهبازی در پاسخ به این سوال که موضوع مداخله برخی افراد از جمله نماینده امام جمعه آبادان، امام جمعه اروندکنار و نمایندگان سپاه در زمان شمارش و اعلام نتیجه در مرحله نخست رای گیری صحت دارد یا نه؟ افزود: هیچ مداخله غیری در کار نبوده و نخواهد بود و هیئت اجرایی و نظارت دخالت هیچ فردی را در تصمیم گیری و تصمیم سازی نمی پذیرند.

نوشتن دیدگاه