آبادان و خرمشهر استحقاق برخورداری از مراکز آموزش عالی را دارند

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: معتقدیم که شهرهای آبادان و خرمشهر در تمامی زمینه ها از جمله بهره مندی از مراکز آموزش عالی استحقاق دارند.

غلامحسین خواجه در جلسه هماهنگی راه اندازی دانشکده هنر در محل سالن اجتماعات فرمانداری آبادان با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در رشته های مرتبط هنری در شهرهای آبادان و خرمشهر افزود: وجود هنرمندان فراوان آبادانی و خرمشهری در سطح کشور خود گواه این مدعاست.

وی اظهار کرد: توانایی و ظرفیت لازم برای راه اندازی دانشکده هنر در آبادان وجود دارد و تحقق آن نیز به همت و عزم جمعی مسئولان مربوطه به ویژه سازمان منطقه آزاد اروند، فرمانداری آبادان و سایر دستگاه های اجرایی بستگی دارد که به طور قطع دور از انتظار نیست و محقق می شود.

خواجه با اشاره به محدودیت های فراوان دانشگاه های کشور به لحاظ اعتباری تصریح کرد: در صورت فراهم شدن امکانات و فضای مورد نیاز موضوع راه اندازی دانشکده نیز قابل انجام است.

رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز یادآور شد: امکانات لازم برای تاسیس یک دانشکده به مانند امکانات مورد نیاز یک دانشگاه اما در مقیاس کوچکتر است که از جمله آنها می توان به خوابگاه، فضای آموزشی، تجهیزات، اعضای هیئت علمی، منازل سازمانی، فضاهای ورزشی و تفریحی و سالنهای غذاخوری اشاره کرد.

خواجه با بیان اینکه فراهم کردن این امکانات با توجه به اعتبارات اندک و محدود دانشگاه های دولتی امکان پذیر نیست ضمن آنکه وزارت علوم نیز توانایی تخصیص اعتبارات کلان را ندارد، گفت: در شهرهای آبادان و خرمشهر می توانیم این امکانات را با کمک سازمان منطقه آزاد اروند مهیا کنیم.

وی افزود: در صورت فراهم شدن امکانات لازم ما نیز با معرفی و ارائه این امکانات به وزارت علوم زمینه دریافت مجوزهای لازم برای راه اندازی دانشکده هنر در آبادان را آماده می کنیم.

وی با اشاره به نظر وزارت علوم بر تجمیع دانشگاه ها به جای توسعه اظهار کرد: چشم انداز انجام این کار به عزم مسئولان شهرستان و پیگیریها و رایزنی های فراوان ما برای کسب موافقت شورای گسترش وزارت علوم بستگی دارد.

خواجه بر آمادگی واحد متبوعش برای پیگیری مجدانه برای راه اندازی دانشکده هنر در آبادان خبر داد.

نوشتن دیدگاه