مقتدایی: تمام تلاش‌های خود را برای جبران خسارات سیل به‌کار خواهیم گرفت

استاندار خوزستان گفت: تمام مسئولان در دستگاه‌های اجرایی استان برای حل مشکلات به‌وجود آمده و کم کردن ضررهای برجای مانده از سیلاب اخیر تلاش خود را به‌کار خواهند گرفت.

عبدالحسن مقتدایی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه خود در خرمشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش قاچاق کالا تا صفر درصد در مرزهای خاکی و آبی شلمچه تا مسیر هندیجان اظهار کرد: فعال کردن بخش اقتصادی در مرزها با محوریت مردمی کردن آن مثبت بوده و این امر در مبادلات مرزی در چارچوب کالاهای ملوانی و بازارچه مرزی با گذشت زمان تاثیر خود را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به موفقیت تعاونی های صادراتی در شادگان افزود: قبلا تعاونی‌ها فقط در زمینه واردات فعالیت داشته و با آغاز فعالیت تعاونی‌ها، گمرکات و بنادر امنیت اقتصادی فراهم و این امنیت در مرزها نیز تاثیر داشته و رزق حلال را برای مردم استان به‌وجود آورد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه پیروی از آئین نامه‌ها و مقررات باعث مقابله با افراد سودجو و قاچاقچی کالا و افزایش امنیت اقتصادی می شود، تصریح کرد: امروز می‌توان اعلام کرد که قاچاق کالا در استان خوزستان به صفر درصد رسیده ولی در این امر باید کارشناسان این موضوع اعلام کنند و آن چیزی را که کشف شده به مرزهای استان و بنادر مربوط نیست.

 

مقتدایی با اشاره به آخرین آمار خسارات سیل روزهای گذشته در استان خوزستان و شهرستان‌های گرفتار در سیل خاطرنشان کرد: اعلام کردن قطعی میزان سیلاب تا هفته آینده زمان خواهد برد و باید زمان‌بندی شود.

وی با بیان اینکه این مشکلات در قالب آب‌گرفتگی رخ داد و سیل برای ورودی به سد دز و دریاچه آن که طغیانی بیش از 5 هزار متر مکعب داشت قابل تعریف است، گفت: خوشبختانه این بارندگی و آب‌گرفتگی‌ها در استان خسارت جانی نداشته و به طور قطع خساراتی به معیشت مردم و دام های عشایر وارد شد.

مقتدایی با عذرخواهی از مردم به‌دلیل کاستی‌ها و کمبودهایی که به‌وجود آمد، گفت: مردم بدانند که فرزندانشان در تمام دستگاه‌های اجرایی استان برای حل مشکلات به‌وجود آمده و کم کردن ضررهای برجای مانده از این حوادث تلاش خود را به‌کار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: این بارندگی‌ها برای استان نعمت بوده و بر خلاف دیگر استان‌ها خسارات زیادی از جمله خسارت جانی به استان ما وارد نکرد و ما دو روز قبل از وقوع بارندگی از آن اطلاع داشتیم.

استاندار خوزستان در پایان با بیان اینکه قسمتی از خسارات وارد شده توسط بیمه پرداخت خواهد شد گفت: متاسفانه برخی از کشاورزان محصولات و مزارع خود را بیمه نکرده بودند و بخش دیگری از خسارات از طریق مصوبه‌ها خواهد بود که روند تامین اعتبار آن‌ زمان‌بر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه