هشدار فرماندار آبادان به ساكنان حاشيه بهمنشير نسبت به وقوع سيل

فرماندر آبادان به دليل افزايش دبي آب در 24 ساعت گذشته در رودخانه هاي بالا دستي تا چهار هزار و 500 متر مكعب بر ثانيه و سرازير شدن آب به سمت شهرستان هاي آبادان و خرمشهر نسبت به وقوع سيل به ساكن روستاهاي اطراف در حاشيه رودخانه بهمنشير هشدار داد.

عزيزالله شهبازي افزود: از روستائيان روستاهاي حاشيه بهمشير و جزيره شادماني ايستگاه هاي 11 و 12 شهر آبادان خواسته شده تا از حاشيه رودخانه عقب نشيني كنند و منتظر اعلام مسئولان در اين خصوص باشند.

وي اظهار داشت: فعلا وضعيت و دبي آب در رودخانه و ميزان آب ورودي از كارون به بهمشنير در حال كنترل است و مشكلي خاصي تاكنون گزارش نشده است.

 

شهبازي به تشكيل دو جلسه كميته بحران شهرستان آبادان در فرمانداري ويژه اين شهرستان اشاره كرد و بيان داشت: تا اطلاع ثانوي هيچ مسافر و گردشگري در نزديكي رودخانه بهمشنير اجازه سكونت ندارد.

فرماندار آبادان گفت: با توجه به بارندگي 18.7 ميليمتر باران در 20 دقيقه در شهر آبادان 40 پمپ تخليه آب هاي سطحي فعال شده و تيم هاي از سوي هلال احمر، شهرداري و برخي از ارگان ها در حال بررسي وضعيت در شهر آبادان هستند.

وي گفت: در حال حاضر هيچ مشكلي اهالي بخش اروندكنار را با توجه به نزديكي به دريا تهديد نمي كند ولي شهروندان سعي كنند تا از نزديك شدن به اروندرود و رودخانه هاي فصلي و طبيعي شهر اجنتاب كنند.

 

افزايش دبي آب درياچه سد دز در 24 ساعت گذشته موجب سر ريز اين سد و افزايش دبي رودخانه دز تا 4500 متر مكعب بر ثانيه شده است.

وزير نيرو به همراه هيات همراه در سفر به خوزستان از سد دز در شمال اين استان ديدن كرده و از نزديك در جريان آخرين وضعيت اين سد و خروجي آب آن قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه