مکوندی: منطقه آزاد به ۱۰ درصد تعهدات مالی خود در قبال آبادان عمل کرد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: سازمان منطقه آزاد اروند در سال گذشته تنها به ۱۰ درصد از تعهدات مالی اش نسبت به شهر آبادان عمل کرده است.

غلامحسین مکوندی صبح امروز پنج شنبه در جلسه کمیسیون ترافیک آبادان گفت: در سال گذشته و امسال برخی از طرحهای ترافیکی مدنظر راهور تا حدودی اجرا و برخی از گره های ترافیکی رفع شد.

وی افزود: امید می رود در سال جاری نیز با بررسی کارشناسانه، گره های ترافیکی در نقاط مختلف شهری نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

مکوندی با تاکید بر لزوم تصمیم گیری، برنامه ریزی و اقدام در زمینه انجام پروژه ها از همین ابتدای سال به جای محول کردن آنها به پایان سال و آغاز نوروز سال آینده اظهار کرد: مردم از اینکه هر سال نزدیک عید با حجم زیادی از حفاریها و عملیاتهای اجرایی دیگر که آنان را به درد سر می اندازد به شدت مخالف و گلایه مند هستند.

عضو شورای شهر آبادان با اشاره به واقع شدن شهر آبادان در منطقه آزاد اروند تصریح کرد: به رغم کارهای انجام شده هنوز در برخی از مناطق گله مندی وجود دارد که باید با کمک منطقه آزاد اروند در جهت رفع این مشکلات که عموما عمرانی هستند، بکوشیم.

 

مکوندی از شهرداران مناطق سه گانه خواست تا با بررسی طرحهای ترافیکی مورد نیاز در مناطق خود نسبت به ابلاغ هرچه سریعتر آنها برای برنامه ریزی و اقدام در جهت رفع گره های ترافیکی اقدام شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: مسئولان مربوطه باید برای اجرای پروژه های تعریف شده وقت بگذارند و با دقت و به نحو مطلوبی آنها را به انجام برسانند.

مکوندی افزود: در جلسه ای با حضور شهردار آبادان مقرر شد تا نسبت به ترمیم نوارهای حفاری ۲۴ محله شهری که شرکت گاز حفاری کرده توسط شهرداری اقدام شود.

وی بر برگزاری مستمر و منظم جلسات برای شناسایی امکانات و ظرفیتهای اجرای پروژه ها تاکید و اظهار کرد: در هفته گذشته نشستی را با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند داشتیم که در این نشست تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات عمرانی و خدماتی شهر گرفته شد که امیدواریم این تصیمات به منصه ظهور برسد.

 

مکوندی تصریح کرد: انتظار داریم تا منطقه آزاد اروند در آبادان همچون خرمشهر کارهای عمرانی خوبی را به انجام برساند تا از حیث اجرای آنها مردم آبادان به لحاظ روحی و روانی به آرامش برسند و ثمره منطقه آزاد را ببینند.

وی ابراز امیدواری کرد: سازمان منطقه آزاد اروند به تعهدات مالی خود در سال ۹۵ عمل کند چرا که این سازمان در سال گذشته تنها به ۱۰ درصد از تعهدات مالی اش نسبت به شهر آبادان عمل کرده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عدم همراهی و همکاری معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد اروند با بخشهای مختلف شهری به ویژه شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم گفت: چندین بار از معاونت فنی و عمرانی و مدیر خدمات شهری سازمان منطقه آزاد اروند برای حضور در جلسات شورا دعوت کرده ایم اما تاکنون به هیچ یک از جلسات نیامدند و پاسخگو هم نیستند.

مکوندی از اقدام برای فعال سازی سیستم جی. آی. اس برای رصد و بررسی مرتب پروژه ها و اطلاع از میزان پیشرفت آنان بدون نیاز به حضور فیزیکی در محلات و مناطق مختلف توسط سازمان زیبا سازی شهرداری تاکید کرد.

رفع مشکل دوربین های مربوط به راهنمایی و رانندگی برای کنترل بهتر و آسان تر ترافیک شهری از سوی شهرداری از دیگر مصوبات جلسه کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر آبادان بود.

نوشتن دیدگاه