روستائیان و صیادان آبادانی از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آبادان از روستائیان و صیادان آبادانی خواست حتی الامکان از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند.

محمدرضا حقیقت پیش از ظهر امروز پنج شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان آبادان در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان بر لزوم آمادگی لازم مدیران دستگاه های اجرایی، انجام کشیک شبانه روزی و همکاری دستگاه های اجرایی در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه احتمالی تاکید کرد.

وی با اشاره به احتمال وقوع آب گرفتگی و سیلاب گفت: توصیه می شود تا مردم به ویژه کودکان و سالمندان در هنگام بارندگی و وزش بادهای شدید احتمالی حتی المقدور از خروج غیر ضروری از منزل خود داری کنند.

حقیقت، همچنین از کشاورزان و دامداران خواست تا مراقب سیلاب های پیش بینی شده احتمالی در حاشیه ی رودخانه ها باشند.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آبادان ضمن تاکید بر آماده باش تمامی دستگاه های اجرایی و امدادی به همراه تجهیزات و امکانات موجود در سطح شهرستان افزود: حضور مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان تا پایان خروج سامانه باران زا در شهرستان الزامی است.

وی اظهار کرد: اطلاع رسانی و هشدارهای لازم به روستائیان، عشایر و کشاورزان با هدف پیش بینی تمهیدات و تدابیر لازم انجام شود.

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ویژه آبادان تصریح کرد: موضوع رفع آبگرفتگی های معابر شهری با در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط اداره آب و فاضلاب و شهرداری ها انجام شود.

حقیقت همچنین از مسدود کردن فوری راه های ارتباطی اصلی و فرعی در صورت لازم و با همکاری پلیس راه و نیروی انتظامی، برقراری کشیک شبانه روزی در سطح ادارات شهرستان، پاکسازی دهانه ورودی پل ها توسط راه و شهرسازی، آماده سازی مایحتاج ضروری توسط هلال احمر، آماده به کار کردن تمامی موتور دیزل ژنراتورها در صورت قطع شبکه برق و آمادگی کامل مراکز درمانی برای پذیرش بیماران تنفسی، کودکان و سالمندان به عنوان دیگر برنامه ریزیهای انجام شده در مواجه با بارشهای سنگین و طغیان احتمالی رودخانه های اروند و بهمنشیر نام برد.

نوشتن دیدگاه