گرد و خاک مدارس آبادان و خرمشهر را تعطیل کرد

به دلیل حجم بالای گرد و خاک معلق مدارس شیفت بعد از ظهر در آبادان و خرمشهر تعطیل شدند.

به دلیل حجم بالای گرد و خاک معلق در هوای امروز آبادان، روابط عمومی اداره آموزش و پرورش آبادان طی اطلاعیه ای تعطیلی مدارس مقاطع مختلف درسی در شیفت بعد از ظهر را اعلام کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان نیز میزان گرد و خاک معلق در هوای امروز سه شنبه این شهرستان را ۱۲ برابر حد مجاز ثبت شده عنوان کرد.

سید احمد موسوی آزاد با اشاره به اینکه میزان گرد و خاک بر اساس استانداردهای رایج ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، گفت: در زمان حاضر این میزان گرد و خاک در هوای آبادان به یک هزار و ۸۶۰ میکروگرم بر مترمکعب می رسد.

وی از شهروندان به ویژه کودکان و مبتلایان به بیماریهای تنفسی خواست تا به دلیل وجود گرد و خاک موجود از خروج غیر ضروری خودداری کنند.

رئیس اداره هواشناسی آبادان نیز گفت: به دلیل بالا بودن ضریب حرارتی جو، طی امروز تا اواخر روز جمعه احتمال وقوع طوفانهای تندری و تندبادهای لحظه ای در مناطق مختلف استان خوزستان وجود دارد.

سعید ابراهیمیان افزود: علاوه بر آن شدت وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید برای امروز در آبادان و خرمشهر و برخاستن گرد و خاک و غبار وجود دارد.

وی اظهار کرد: احتمال می رود گرد و خاک ها تا اواخر وقت امروز ادامه یابد که احتمال بارندگی نیز در امشب وجود دارد. به گفته وی بیشترین دمای هوای شهرهای آبادان و خرمشهر ۳۲ و کمترین آن ۲۲ درجه سانیتگراد، بیشترین رطوبت ۵۸ و کمترین آن ۵۱ درصد، شدت وزش باد نیز ۶۲ کیلومتر بر ساعت است. دید افقی نیز به ۵۰۰ متر می رسد.

همچنین فرمانداری خرمشهر نیز از تعطیل شدن نوبت بعدازظهر مدارس این شهرستان برای امروز خبر داد.

نوشتن دیدگاه