تیم بسکتبال پتروشیمی دومین فینال را هم از نفت برد

تیم پتروشیمی در بازی دوم مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال هم مقابل نفت آبادان به پیروزی رسید.

دیدار تیم‌های پتروشیمی بندر امام و نفت آبادان در بازی دوم مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال از ساعت 15 امروز به میزبانی پتروشیمی آغاز شد که این بازی با نتیجه 74 بر 55 به سود میزبان به پایان رسید.

پتروشیمی بندرامام که بازی اول را از حریفش برده بود با ادگار سوسا،‌ سعید داورپناه، بهنام یخچالی، آرمان زنگنه و حامد حدادی بازی را آغاز کرد و در سوی دیگر نفتی‌ها با ترکیب زلاتکو، مهراد آتشی،محمد جمشیدی، محمد حسن زاده و پوپوویچ وارد میدان شدند.

 

در کوارتر اول پتروشیمی بازی را بهتر آغاز کرد و 5 بر صفر پیش افتاد و آرمان زنگنه نخستین پرتاب سه امتیازی بازی را انجام داد.

در ادامه کار نفتی‌ها فاصله را نزدیک تر کردند و نتیجه 13 بر 12 هم شد، اما این پتروشیمی بود که با عملکرد خوب در حمله این کوارتر را 19 بر 12 پیروز شدند.

کوارتر دوم برای نفتی ها بهتر بود و آنها ضمن جبران اختلاف به وجود آمده 28 بر 27 نیز پیش افتادند.

در اواسط این کواتر بود که به دلیل شعار تماشاگران پتروشیمی داور مسابقه بازی را برای دقایقی متوقف کرد و پس از آرام شدن فضا از سر گرفته شد.

در صحنه‌ای که به نظر خطا نمی‌رسید، داور بازی خطای جمشیدی، بازیکن نفت آبادان را اعلام کرد که این موضوع با واکنش شدید این بازیکن همراه بود.

نفتی‌ها در این کوارتر مزد بازی خوب خود را با برتری 18 بر 11 گرفتند.

 

کوارتر سوم را پتروشیمی طوفانی آغاز کرد و بازیکنان این تیم از هر گوشه‌ای از زمین پرتاب سه امتیازی داشتند و اختلاف را به 20 امتیاز هم رساندند.

ادگار سوسا در این کوارتر نخستین پرتاب سه امتیازی را در طول دو بازی انجام داد و بهنام یخچالی و آرمان زنگنه دیگر بازیکنانی بودند که پرتاب‌های سه امتیازی را برای پتروشیمی انجام دادند.

نفتی‌ها که شانسی برای کسب امتیاز در این کوارتر نمی‌دیدند حمله‌های خود را یکی پس از دیگری از دست می‌دادند و در نهایت 25 بر 9 سومین وقت 10 دقیقه‌ای را به میزبان خود واگذار کردند.

نفتی‌ها کوارتر را بهتر از حریف ماهشهری خود آغاز کردند و 9 بر 3 هم پیش افتادند، اما در اواسط کوارتر بود که محمد جمشیدی، بهترین امتیاز آور این تیم با دریافت پنجمین خطای خود از بازی اخراج شد.

سه دقیقه مانده بود و حساب کار 13 بر 11 به سود نفتی‌ها بود که حامد حدادی پس از درخششی که در این کوارتر داشت، جای خود را به موسی نبی پور داد.

بازی ضعیف نفتی ها در کوارتر سوم اختلاف زیادی را ایجاد کرده بود و هرچه تلاش می‌کردند نمی‌توانستند امتیازات خود را به پتروشیمی نزدیک تر کنند.

در دو دقیقه پایانی اعتراض نفتی‌ها به عملکرد داوران باعث توقف در بازی شد.

با توجه به اختلاف 20 امتیازی به وجود آمده هر دو از نفرات جوانتر و ذخیره بازی را ادامه دادند تا در نهایت پتروشیمی 74 بر 55 به پیروزی برسد.

پتروشیمی با توجه به برد در بازی روز گذشته 2 بر صفر از حریفش پیش افتاد و دو تیم باید دیدارهای سوم و چهارم را به میزبانی نفت آبادان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار کنند.

نوشتن دیدگاه