بيش از 80 هزار مهمان نوروزی از جاذبه های بنادر آبادان بازديد كردند

مدير بنادر و دريانوردي آبادان گفت: بيش از 80 هزار مهمان نوروزي و اعضاي كاروان هاي راهيان نور در تعطيلات نوروزي از جاذبه هاي بنادر سه گانه آبادان بازديد كردند.

رضا سفاري با اعلام اين خبر گفت: برگزاري سفرهاي دريايي با استفاده از دو فروند شناور مسافربري ' رانيا و ايران زمين' در راستاي رونق گردشگري دريايي انجام شد.

وي ادامه داد: با برگزاري كميته هاي مشترك با مرزباني و منطقه سوم دريايي سپاه در ستاد راهيان نور در اسفند ماه سال گذشته، تمهيدات برگزاري هرچه بهتر و ايمني بيشتر آبراه بين المللي اروند رود و مهمانان نوروزي اتخاذ شد.

 

يكي از ظرفيت هاي بالقوه توسعه گردشگري ايران٬ دريا و ساحل است كه هم ابعاد گسترده اي براي سرمايه گذاري دارد و از جذابيت بالايي نيز براي رونق صنعت پردرآمد گردشگري برخوردار است.

به مجموعه فعاليت هاي تفريحي و سرگرمي كه در محيط هاي دريايي دور از ساحل از سوي گردشگران انجام مي شود٬ گردشگري دريايي گفته مي شود.

اين صنعت در بيشتر كشورهاي دنيا توجه به تورهاي دريايي٬ حمل نقل دريايي٬ ورزش ها و تفريحات آبي٬ غواصي و ساير سرگرمي هاي مرتبط با ساحل و فراساحل در صدر برنامه هاي گردشگري قرار دارد.

آبادان و خرمشهر نيز به عنوان شهرهاي بندري كشور كه همه ساله در تعطيلات نوروزي پذيراي خيل عظيم مسافران از نقاط مختلف كشور است، از جاذبه هاي توسعه گردشگري دريايي برخوردار است.

سواحل اروندرود، كارون و بهمنشير در اين دو شهرستان، ظرفيت بالقوه اي است كه مي توان با بهره گيري از آن و رونق گردشگري در راستاي توسعه پايدار منطقه و اشتغالزايي پايدار اقدام كرد.

دو فروند كشتي تفريحي و گردشگري ' رانيا' با ظرفيت 400 مسافر در هر سفر و كشتي تفريحي و گردشگري ايران زمين نيز با ظرفيت 700 مسافر در هر سفر، در تعطيلات نوروز 95 از پايانه مسافربري دريايي آبادان (بندر آبادان) جنب بازار ساحل اروند به مسافران و گردشگران ورودي به شهرستان ارائه خدمت كرد. مسافران و گردشگران به مدت حدود يك ساعت از جاذبه هاي دريا در اروندرود استفاده كرده و با موسيقي زنده پذيرايي شدند.

نوشتن دیدگاه