فعالیت رسمی بازارچه تجاری اروندکنار به زودی آغاز می شود

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه آبادان گفت: با رايزني صورت گرفته از سوي استاندار خوزستان، گمرك ايران به منظور فعاليت رسمي بازارچه مرزي اروندكنار آبادان در اين بازارچه مستقر مي شود.

عزيزاله شهبازي در نشست با بخشداران، دهياران و نمايندگان كشاورزان شهرستان آبادان با حضور احمد ميدري معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: بازارچه مرزي اروند در ظرفيتي است كه با استفاده از امكانات محلي و استاني راه اندازي شد ولي رسميت بخشيدن به آن مستلزم استقرار گمرك ايران بود.

وي اظهار داشت: مشكلاتي در گمرك ايران و قوانيني در اين رابطه دست گمرك را براي استقرار در بازارچه اروندكنار بسته بود كه با پيگيري استاندار خوزستان و موافقت رئيس كل گمرك ايران، اين مشكل برطرف شد و در مرحله نخست، گمرك در بازارچه مستقر مي شود.

شهبازي ابزار اميدواي كرد كه از اوايل هفته آينده اين تصميم به گمرك آبادان ابلاغ و عملياتي شود.

 

وي گفت: بازارچه مرزي اروندكنار در دو هزار متر مربع زيربنا و 10 ميليارد ريال اعتبار و 32 غرفه در مجاورت بندر تجاري اين شهر قرار دارد و از سراسر استان چند بنگاه اقتصادي بزرگ از جمله اتاق هاي بازرگاني خرمشهر، اهواز و آبادان و اتحاديه صنوف اهواز و تعاوني ها مرزي فرم هاي واگذاري واحد را امضا كرده بودند.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه آبادان گفت: فعاليت بازارچه اروندكنار با اين وسعت مي‌تواند اشتغال زيادي براي مردم اين منطقه ايجاد كند.

بازارچه مرزي اروندكنار آبادان شهريور سال 1394 با حضور عبدالحسن مقتدايي استاندار خوزستان، فرماندار ويژه آبادان و جمعي از مسئولان استاني و محلي افتتاح شد.

 

معاون استاندار و فرماندار ويژه آبادان به نامگذاري سال 1395 به سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبري اشاره كرد و بيان داشت: معني فرمايشات رهبري اين است كه هر ايراني مي تواند با اتكا به دانش، تجربه و تجيهزات حركت تاثيرگذار در پيشرفت كشور داشته باشد.

شهبازي از شناسايي واحدهاي نيمه فعال و راكد شهرستان آبادان براي خروج آنها از ركود و ايجاد اشتغال در آن واحدها خبر داد و گفت: واحد پيتروشيمي آبادان نيز كه در بورس اوراق بهادار به عنوان يك واحد نيمه دولتي فعاليت مي كند به لحاظ مشكل مالي در برنامه خروج از ركود واحدهاي صنعتي شهر قرار گرفت.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ويژه آبادن گفت: سال جاري براي شهرك دريايي چوئبده و شهرك شهداي جهاد برنامه تعريف شده و مقرر شد در سال جديد دانشكده شيلات در چوئبده و دانشكده سلامت در اروندكنار كه از سوي يكي از نماينده هاي منتخب مردم در مجلس دهم ارائه شده، عملياتي شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري در استان خوزستان اشاره كرد و گفت: نخستين كارگاه از اين طرح درآبادان به منظور بازسازي و احياي نخلستان هاي آبادان تجهيز و مشغول به كار شده است.

شهبازي افزود: در راستاي اجراي طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري در شهرستان آبادان، با رايزني صورت گرفته با بانك كارآفرين براي كاشت پاجوش خرما و هرس درختان خرما و افزايش علاقه كشاوران براي افزايش توليد و استفاده از فرصت هاي ميانه كاري وام بانكي با كمترين بهره در اختيار كشاورزان منطقه قرار گيرد.

وي بيان داشت: دو روستاي شهرستان نيز به عنوان الگو براي اجراي اين طرح انتخاب شده تا تسهيلات در كمترين زمان در اختيار متقاضيان واجد شرايط قرار گيرد.

نوشتن دیدگاه