دو هکتار از نخلستان های چوئبده در آتش سوخت

پیش از ظهر امروز به دلابل نامعلوم بخشی از نخلستانهای چوئبده طعمه حریق شد که با حضور به موقع آتش نشانان این آتش مهار شد.

مسئول خدمات شهری شهرداری چوئبده گفت: برخی از کارکنان ما متوجه برخواسته شدن حجم زیادی از دود از اطراف نخلستانهای حوالی شهرداری شدند که سریعا ما را در جریان قرار دادند.

عبدالامیر جباری افزود: پس از دریافت خبر آتش سوزی سریعا یک گروه پنج نفره از کارکنان با بهره گیری از تنها خودرو آتش نشان منطقه به محل اعزام شدیم.

وی اظهار کرد: به منظور جلوگیری از تسری آتش به سایر نقاط و به ویژه منازل مسکونی اطراف این نخیلات کار اطفای حریق را در دو جبهه شمال و جنوب آغاز و به انجام رساندیم.

جباری تصریح کرد: هر چند که برخی از نخلهای کوچک در این آتش سوزی سوختند اما به دلیل اقدام به موقع توانستیم از ورود خسارت و آتش گرفتن نخلهای بزرگتر و ثمردار جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: مهار آتش سوزی به دلیل دامنه وسعت دو هکتاری اش یک ساعت به طول انجامید.

به گفته مسئول خدمات شهری شهرداری چوئبده، دلیل بروز آتش سوزی و میزان خسارت وارده به نخیلات در دست بررسی است که متعاقبا اعلام می شود.

 

رئيس شوراي اسلامي شهر چوئبده نیز با تاييد اين خبر گفت: پس از اعلام آتش سوزي به واحد آتش نشاني شهرداري چوئبده ماموران آتش نشاني به محل اعزام شده و از دو جبهه اقدام به خاموش كردن آتش كردند.

عبدالعظيم فرحاني افزود: پس از دو ساعت تلاش ماموران آتش نشاني، آتش به طور كامل مهار شده و از سرايت آن به ساير نخلستان ها ديگر جلوگيري شد.

وي اظهار داشت: در اين آتش سوزي بيش از 400 اصله نخل مثمر خرما طمعه آتش شد و بخش زيادي از نخل ها در آتش سوخت.

فرحاني افزود: بيش از 50 اصله پاجوش و نخل جوان نيز در اين آتش سوزي به طور كامل از بين رفت.

نوشتن دیدگاه