لزوم تصمیم گیری در زمینه سیاستهای کلی مرکز پژوهش شورای شهر آبادان

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر لزوم تصمیم گیری در زمینه سیاستهای کلی مرکز پژوهش و تحقیقات این شورا تاکید کرد.

سید فیاض موسوی صبح امروز دوشنبه در نخستین جلسه رسمی اعضا در سال جدید و در محل این شورا بر لزوم تصمیم گیری در زمینه سیاستهای کلی مرکز پژوهش و تحقیقات این شورا تاکید کرد و گفت: برای این منظور در هفته آینده جلسه‌ای غیر علنی و غیر رسمی با اعضای شورا برگزار خواهیم کرد. سعی داریم تا در این رابطه به یک اجماع نظر کلی رسیده تا شهردار نیز امکانات خوبی را در اختیار این مرکز قرار دهد.

وی ابراز امیدواری کرد تا در سال جدید هدف اصلی شورا که خدمت به مردم است مدنظر اعضا باشد و محقق شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اظهار کرد: در بررسی‌های انجام شده نوروز امسال شهرستان آبادان از لحاظ پذیرش مهمانان جایگاه نخست را در سطح استان خوزستان داشته است که با گذر به سایر شهرستانهای استان و قیاس آن با آبادان، کثرت مهمانان در شهرستان مشهود بود.

 

موسوی با اشاره به اسکان ۲۱۲ هزار نفر مسافران نوروزی در محل کمپ‌های نوروزی شهرداری تصریح کرد: این تعداد مسافر سوای از مسافرانی است که توسط آموزش و پرورش و یا در پارک‌ها و یا مساجد و حسینیه‌های روستا‌ها اسکان گرفتند.

وی سال گذشته را سالی پر چالش خواند و ابراز امیدواری کرد تا امسال توام با آرامش باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظیفه شورا در انتقال مشکلات شهروندان به مسئولان گفت: خوشبختانه این رسالت در سال گذشته و با همکاری تمامی اعضای شورا به شکل انجام بازدیدهای می‌دانی از مناطق مختلف، دیدن مشکلات در زمینه‌های آسفالت، آب، برق، گاز، خدمات و مبلمان شهری، دسته بندی آن‌ها و انعکاس آن به مسئولان ذیربط به خوبی انجام شد.

موسوی افزود: اعضای شورا اجرایی نیستند و تنها انتقال دهنده مشکلات هستند ضمن اینکه بار مسئولیت بررسی لوایح پیش از طرح در جلسات علنی بر عهده کمیسیون‌ها است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری گفت: بایستی بر اساس امکانات و داشته‌هایمان به مردم وعده بدهیم و اگر وعده‌ای داده می‌شود به مرحله اجرا و اقدام درآید.

 

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان پیشنهادی را مبنی بر توجه ویژه به زیباسازی بلوار ساحلی بهمنشیر به شهردار ارائه کرد و افزود: اگر شهردار قصد سر و سامان دادن این بلوار را دارد برخی از اعتبارات را جابجا کرده و زمینه را برای اقدام در این خصوص مهیا می‌کنیم.

موسوی با اشاره به استقبال بسیار خوب شهروندان، مسافران و میهمانان نوروزی از اجرای برنامه‌های شاد و متنوع بر روی اسکله هفت پالایشگاه اظهار کرد: وجود دو رودخانه اروند و بهمنشیر در آبادان لزوم برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این زمینه را دو چندان می‌کند.

وی تصریح کرد: اختلاف سلیقه‌ها و نظرات موافق و مخالف اعضا همگی قابل احترام است چون هر یک از اعضا صاحب نظرند و امیدواریم در سال جاری با تفاهم، تدبیر و تلاش به اقدام و عمل برسیم.

نوشتن دیدگاه