پل ارتباطی چوئبده ترمیم شد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آبادان از بازسازی و ترمیم تنها پل ارتباطی شهر بندری چوئبده به جاده قفاص و بندر و گمرگ شهر چوئبده که بر اثر برخورد بارج ( شناور ) لایروبی تخریب شده بود، خبر داد.

محمدرضا حقیقت افزود: بخشی از پل بقیه الله که تنها پل ارتباطی شهر چوئبده با قطب های اقتصادی شهر بود، مقارن ساعت 10 صبح سه شنبه یازدهم فروردین بر اثر برخورد شناور لایروبی ( بارج ) که از سمت آبادان به خلیج فارس در حرکت بود، تخریب گردید.

وی اظهار داشت: بلافاصله پس از بروز حادثه با هماهنگی صورت با اداره راه و شهرسازی، نیروی انتظامی و دریابانی مسیر بر روی شناورهای و لنج ها کوچک و وسیله های نقلیه مسدود شده و عملیات ترمیم و بازسازی پل آغاز شد.

حقیقت گفت: هم اکنون عملیات بازسازی و ترمیم پل بقیه الله با تلاش اداره راه و شهرسازی به پایان رسید و حرکت شناورهای صیادی و باری در رودخانه بهنشیر و همچنین تردد بروری پل از سر گرفته شد.

 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آبادان اظهار داشت: این شناور (برج لایروبی) بدون هماهنگی با اداره های بندر و کشتیرانی و راه و شهرسازی در هنگام مد آب اقدام به عبور از زیر پل بقیه الله کرده بود که جرثقیل آن به پل برخورد کرده و بخشی از آن را تخریب کرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آبادان همچنین از توقیف شناور (برج لایروبی) تا تعیین و دریافت میزان خسارت وارده به پل و دستگیری یک تن در این رابطه خبر داد و اظهار داشت: اداره راه و شهرسازی در حال برآورد دقیق میزان خسارت وارده به پل است.

وی در پاسخ به پرسش در خصوص درخواست مردم بخش مرکزی و شهر چوئبده برای احداث پل جدید در منطقه گفت: از اداره راه و شهرسازی خواسته شده تا در این خصوص مطالعه لازم را انجام داده و پیشنهاد خود را در این خصوص اعلام کند تا در اعتبارات پیشنهادی سفر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استان خوزستان در بهار امسال ارائه شود.

پل بقیه الله چوئبده سال 1364 بر روی رودخانه بهمنشیر احداث شده و از آن برای تدارک عملیات والفجر 8 که منجر به فتح شهر فاو عراق توسط رزمندگان اسلام شد استفاده شد.

نوشتن دیدگاه