۴ برنامه اساسی در دستور کار مسئولان آبادان قرار گرفت

فرماندار آبادان گفت: در راستای تحقق شعار امسال، چهار برنامه اصلی، اساسی و راهبردی به عنوان سیاست گذاریهای امسال در دستور کار مسئولان شهری قرار داده شد.

عزیزاله شهبازی امروز در حاشیه دیدار و گفتگو با مدیران صنایع شهرستان با اشاره به اینکه دولت برنامه هایی را در راستای تحقق شعار سال در نظر دارد، افزود: بر این اساس امسال در استان خوزستان مباحث مهمی چون شیلات، صنعت پرورش ماهی در قفس، احیای واحدهای صنعتی غیر فعال و نیمه فعال و کشت های گلخانه ای در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تمامی این برنامه ها با هدف اشتغال زایی و بهبود وضعیت تولید در استان پیش بینی شده است، اظهار کرد: به منظور تصمیم گیری و سیاست گذاریهای سال جدید مقرر شد تا گزارشی از آخرین وضعیت واحدهای تولیدی فعال، نیمه فعال و راکد و صنعت شیلات آبادان تهیه و به استاندار خوزستان ارائه شود.

 

شهبازی با اشاره به دریات مقام معظم رهبری در انتخاب شعار امسال تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تصریح کرد: با اجرا و نهادینه شدن سیاست های تبیین شده مقاومت اقتصادی در جامعه ضمن شکوفایی اقتصاد، شادابی و نشاط در اجتماع معنای واقعی پیدا می کند.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم برای فراهم سازی زمینه رونق اقتصادی، کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار یادآور شد: برای تحقق این امر مردم به عنوان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی باید وارد میدان کار و فعالیت هدفمند شوند.

فرماندار آبادان همچنین بر ضرورت تبدیل موضوع افزایش تولیدات، حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کالا های ایرانی به یک فرهنگ تاکید کرد و گفت: معضل بیکاری و گرانی با اجرای اقتصاد مقاومتی حل می‌شود.

شهبازی افزود: رسیدن به این موضوع تنها با عزم و اراده ملی و همگانی انجام می‌شود به همین دلیل همه مردم باید برای تحقق آن وارد میدان شوند.

نوشتن دیدگاه