ورود ۱.۵ میلیون مسافر به آبادان

شهردار آبادان گفت: در شش روز نخست نوروز امسال، ۱.۵ میلیون مسافر از نقاط مختلف کشورمان به آبادان وارد و یا در آن اسکان یافتند.

محمودرضا شیرازی افزود: تا پایان ششمین روز از فروردین ماه جاری، شهرداری آبادان ۱۰۶ هزار و ۶۲۷ مسافر را در سه کمپ نوروزی و پارکهای پیش بینی شده ای که اجازه برپایی چادر در آنها هست، اسکان داد.

وی اظهار کرد: علاوه بر این ۷۷ هزار و ۱۵۲ نفر توسط آموزش و پرورش اسکان داده شدند.

شیرازی تصریح کرد: ۷۰ هزار و ۲۰۰ نفر نیز در قالب راهیان نور در شهر آبادان استقرار یافته و خدمات قابل ارائه بهره بردند.

شهردار آبادان یاد آور شد: براساس آمار جمع آوری شده از سطح چادرهای مستقر در ورودیهای شهر در شش روزه نخست فروردین ماه جاری، ۱.۵ میلیون نفر به آبادان وارد شدند که ۳۰۰ هزار نفر آنها در شهرستان مستقر و اسکان گرفتند و مابقی پس از یک توقف نیم روزی شهر را به مقصدی دیگر ترک کردند.

شیرازی گفت: حجم مسافران اسکان یافته در مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به طور میانگین ۱۷ درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره به وجود قابلیت بررسی درصد رشد مسافران اسکان یافته در محل کمپ ها و پارکها به طور روزانه افزود: در برخی از روزها رقم رشد جمعیت اسکان یافته به ۲۰ تا ۳۵ درصد نیز رسیده است.

 

شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیش بینی برنامه های شاد و متنوع تفریحی و گردشگری برای مسافران نوروزی و شهروندان آبادانی اظهار کرد: در مدت شش روزه نخست نوروز امسال، ۱۲۴ هزار و ۵۶۰ نفر از برنامه های شاد، متنوع و مفرحی که از سوی شهرداری بر روی اسکله شماره ۷ پالایشگاه (بر روی اروند رود) ارائه شد، استفاده کردند.

وی تصریح کرد: دو هزار و ۵۰۰ نفر نیز تاکنون با استفاده از قایقهای سواری بر روی رودخانه بهمنشیر به گشت زنی و تفریح پرداختند.

شهردار آبادان گفت: ۵ هزار و ۳۰۰ نفر نیز میهمان مظیف ایجاد شده در پارک ساحلی بلوار امام صادق (ع) در حاشیه بهمنشیر بوده اند که ضمن پذیرایی با قهوه و چای در این مکان با برخی آداب، رسوم و فرهنگ بومیان منطقه آشنا شدند.

شیرازی با اشاره به تنوع برنامه های نشاط آور، مفرح و شاد پیش بینی شد شهرداری از قبیل جنگ شادی، نمایشگاه صنایع دستی و بازدید از اماکن مذهبی، دیدنی و گردشگری شهر افزود: در مدت مذکور همچنین هزار و ۲۰۰ مسافر توسط چهار دستگاه مینی بوس وی. آی. پی از تور گردشگری پیش بینی شده شهرداری تحت عنوان «تور آبادان گردی» استفاده کردند.

نوشتن دیدگاه