باد و باران در راه خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع باد و باران در استان از اواخر وقت شنبه هفتم فروردین ماه خبر داد و از گردشگران و مسافران خواست که در کنار سواحل دریا و رودخانه ها نکات ایمنی را جدی بگیرند.

کوروش بهادری اظهار کرد: پیش بینی می شود از اواخر وقت شنبه با ورود سامانه بارشی، بارش های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق و تگرگ ابتدا در مناطق شمالی، ارتفاعات و شرق خوزستان را شاهد باشیم که به تدریج به سمت مناطق مرکزی و جنوبی گسترش می یابد. به گفته وی، این وضعیت تا سه شنبه ادامه می یابد.

بهادری افزود: از یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با وزش بادهای شدید احتمال فعال شدن چشمه های گرد و خاک و کاهش دید در تعدادی از شهرها از جمله اهواز دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به بارش های خوبی که پیش بینی شده، گفت: فرمانداران و بخشداران مهمانان نوروزی را از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه ها و مناطق سیل خیز به ویژه در ایذه و دهدز بر حذر دارند.

بهادری همچنین تصریح کرد: از یکشنبه و دوشنبه نیز با مواج شدن خلیج فارس به صیادان و صاحبان قایق های تفریحی توصیه می شود که مسائل ایمنی و هشدارهای مسئولان و مرزبانان را رعایت کنند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان همچنین اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته آبادان با 29 درجه سانتیگراد گرم ترین و ایذه با 6 درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان بوده و تغییرات دمایی اهواز بین 12 تا 26 درجه سانتیگراد بوده است.

خوزستان نخستین باران امسال را در روز دوم فرودین در شمال و شرق و نخستین باد و خاک را هم در همین روز در مناطق مرکزی و جنوبی شاهد بود.

نوشتن دیدگاه