افزون بر چهار هزار راس دام در آبادان علیه تب برفکی واکسینه شد

رئیس شبکه دامپزشکی آبادان گفت: چهار هزار و 651 راس دام سبک و سنگین در آبادان از بیست و دوم آبان ماه تا بیست و یکم اسفند جاری علیه بیماری تب برفکی واکسینه شد.

مهدی آقالر افزود: این تعداد دام شامل 985 گاومیش، دو هزار و 139 گاو و گوساله و یک هزار و 527 گوسفند و بز است که در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان از سوی تیم های دامپزشکی شهرستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شد.

وی اظهار داشت: ایمن سازی دام علیه این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است و واکسیناسیون و ایمن سازی دام ها و رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی قرنطینه ای واحدهای دامداری، موثرترین راه پیشگیری بیماری های واگیر است.

آقالر ادامه داد: بیماری تب برفکی به عنوان یکی از بیماری های ویروسی واگیر دام در صورت شیوع خسارات اقتصادی فراوان به دامدار وارد می کند.

وی افزود: تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر بیماری تب برفکی در بین دام های شهرستان آبادان گزارش نشده است.

رئیس شبکه دامپزشکی آبادان همچنین از اجرای طرح تشدید کنترل نظارت های بهداشتی بر فعالیت واحدهای عرضه و توزیع فراورده های خام دامی شهرستان خبر داد و افزود: با اجرای این طرح همزمان با بازرسی های صورت گرفته در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا موارد غیر بهداشتی مراتب صورتجلسه شده و با حضور نماینده تعزیرات برخورد لازم با متخلفان صورت می گیرد.

وی با بیان نظارت مستمر کارشناسان و بازرسان این اداره بر محل های نگهداری و عرضه مرغ شهرستان آبادان، گفت: مشکلی در عرضه بهداشتی مرغ در شهر وجود ندارد.

آقالر در پایان سخنانش با توصیه به شهروندان مبنی بر خرید ماهی قرمز از مراکز معتبر و بهداشتی، افزود: شهروندان، هنگام خرید به علائم ماهی سالم توجه کنند.

نوشتن دیدگاه