پیکر هشت شهید گمنام دفاع مقدس در آبادان تشییع شد

همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) پیکر مطهر هشت شهید گمنام دوران دفاع مقدس با حضور مردم ولایتمدار و انقلابی، خانواده معظم شهدا و برخی از مسئولان محلی آبادان تشییع و در باغ موزه دفاع مقدس این شهر خاکسپاری شد.

پیکرهای مطهر این شهیدان گمنام در میان حزن و اندوه مردم ولایتمدار و انقلابی آبادان و عاشقان و ارادتمندان اهلبیت علیهم السلام از مصلای نماز جمعه این شهر تا انتهای خیابان لین 1 احمد آباد تشییع شد.

این شهدا طی ماه های اخیر در مناطق عملیاتی محرم 'شرحانی'، خیبر 'مجنون'، والفجر 1 'فکه'،کربلای 5 'شلمچه'، تک دشمن در فاو و عملیات والفجر 8 'فاو عراق' از سوی گروه های تفحص کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح تفحص شده اند.

در این مراسم نماز میت به امامت آیت الله سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل قرائت شد و سپس پیکر مطهر شهدا به باغ موزه صنعت نفت در دفاع مقدس منتقل شده و با حضور مردم و جمعی از مسئولان محلی خاکسپاری شد.

 

جانشین قرارگاه مدینه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: شهدا با جانفشانی و ایثار در راه خدا و ولایت فقیه همه معادلات جهانی را با عزت خود برهم زدند.

سردار پاسدار حمید سرخیلی افزود: شهدا در مسیر ولایت حرکت کردند و با شهادت مظلومانه خود، راه و روش مبارزه با ظلم و ستم را برای جهانیان مشخص و تبیین کردند و خواب راحت را از چشم های مستکبران عالم گرفتند.

وی مقاومت مردم فلسطین، لبنان، عراق و یمن در برابر مستکبران را الهام گرفته از روحیه شهادت طلبی و مبارزه با ظالمان از سوی شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: همه ما افتخار می کنیم که حزب اللهی هستیم و مقاومت در برابر استکبار تنها راه حل برای معادلات جهانی است.

سردار سرخیلی در بخش دیگری از سخنانش گفت: راه ساختن کشور اتکا به توان داخل، بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی و نه امید بستن کمک کشور های خارجی است.

در پایان این مراسم هشت شهید گمنام در باغ موزه صنعت نفت در دفاع مقدس خاکسپاری شدند.

نوشتن دیدگاه