توافق وزارت علوم با منطقه آزاد اروند از ابتدای سال 95 اجرایی می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توافق وزارت علوم با منطقه آزاد اروند از ابتدای سال 95 اجرایی می شود.

محمد فرهادی در حاشیه جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار کرد: این تفاهمنامه بررسی شده و باید ببینیم چارچوب همکاری چگونه باشد.

وی در ادامه به پذیرفته شدن مقالات علمی دانشجویی اشاره کرد و گفت: مقالات علمی دانشجویی در صورت اینکه در یک ژورنال معتبر داخلی چاپ شده باشد در ژورنال های بین المللی پذیرفته می شود.

تفاهمنامه ای بین دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و منطقه آزاد اروند منعقد با موضوع ارتقای سطح علمی و تحصیلی 200 نفر از دبیران آموزش و پرورش شهرستان های آبادان و خرمشهر برابر فهرست مشخص، از طریق برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی و مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش از سوی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با مشارکت دانشگاه شهید چمران اهوازی منعقد شده است.

مدت اجرای این تفاهمنامه دو سال است و افراد ثبت نامه شده موظفند در مدت یاد شده دوره آموزشی خود را گذرانده و دانش آموخته شوند و دانشجویانی که از عهده این امر بر نیایند مطابق مقررات دانشگاه و نبود منع قانونی می توانند حداکثر تا سقف سه سال به تحصیل خود ادامه دهند و هزینه یک سال اضافه را خود به عهده بگیرند.

مبلغ تفاهمنامه به ازای پذیرش و آموزش هر یک از دبیران معرفی شده در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان شهریه 200 میلیون ریال است که از سوی سازمان منطقه آزاد اروند به دانشگاه علوم و فنون دریایی پرداخت می شود.

نوشتن دیدگاه