نمایشگاه عکاس عراقی در آبادان گشایش یافت

در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نمایشگاه عکس 'ره توشه زیارت 'متشکل از 50 تابلو عکس هنرمند و عکاس عراقی علی الباوی، جمعه با حضور جمعی از مسئولان محلی در موزه هنرهای معاصر آبادان گشایش یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان آبادان در حاشیه گشایش این نمایشگاه هدف از برگزاری این نمایشگاه را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه فرهنگ عزاداری حسینی از طریق هنر عکاسی اعلام کرد.

فرهاد علوانی افزود: سعی شده با برگزاری این نمایشگاه فرهنگ شهادت طلبی را از دید و نگاه عکاس عراقی به نسل جدید منتقل کنیم.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه به مدت دو روز در محل موزه هنرهای معاصر آبادان برای بازدید عموم دایر است.

علی الباوی عکاس و مسئول روابط عمومی بین الحرمین کربلای معلی گفت: این تابلو عکس ها برای نخستین بار با هماهنگی تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) در خارج از عراق برپا شده است.

وی مضمون تابلو عکس ها را زائران حسینی در کربلا و راهپیمایی اربعین حسینی اعلام کرد و اظهار کرد: عزاداری اقوام و ملیت های مختلف شرکت کننده در اربعین حسینی در این عکس ها به تصویر کشیده شده است.

علی الباوی افزود: مدت 45 سال است که در مکان های مذهبی در عراقی عکاسی کرده و تاکنون با هماهنگی آستان مقدس حسینی اقدام به برپایی چندین نمایشگاه عکس در عراق و ایران کرده ام.

نوشتن دیدگاه