فرهنگ و آداب اقوام خوزستانی در نوروزگاه آبادان نمایش داده می‌شود

معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان گفت: در نوروزگاه خوزستان برنامه های متنوعی برای آشنایی با اقوام و فرهنگ و آداب و رسوم مردم خوزستان برگزار می‌شود.

عاطفه رشنویی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در اهواز اظهار داشت: آبادان به دلیل اینکه از شهرهای مقصد سفر در ایران است و با توجه به حضور اقوام و فرهنگ‌های مختلف در آن به عنوان میزبان نوروزگاه خوزستان انتخاب شده است.

وی با اشاره به استراتژیک بودن موقعیت شهرستان آبادان گفت: محل برگزاری نوروزگاه به دور از تاسیسات صنعتی شهرستان آبادان خواهد بود و حضور اقوام گوناگون در این شهر سبب شده این جشن در آبادان برگزار شود.

معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان گفت: در نوروزگاه خوزستان برنامه‌های متنوعی برای آشنایی با اقوام و فرهنگ و آداب و رسوم مردم خوزستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این ویژه برنامه از 25 تا 29 اسفند ماه در آبادان با حضور مردم خوزستان و میهمانانی که از سراسر کشو به این شهرستان می‌آیند برگزار می‌شود.

رشنویی به برنامه های نوروزگاه اشاره کرد و گفت: در نوروزگاه خوزستان برنامه هایی مانند نمایش خیابانی مبارک و اجرای شاهنامه خوانی توسط عروسکهای بزرگ برگزار می‌شود.

معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان به برنامه‌های بومی آبادان نیز اشاره کرد و افزود: شهرستان آبادان عروسک‌های بومی و قدیمی خاص خود را دارد که که در مراسم‌های نوروزگاه خوزستان از آنها نیز استفاده می‌شود.

نوشتن دیدگاه