تجلیل خانواده‌ شهدای مدافع حرم از قهرمانان ملی و بین‌المللی آبادان

طی مراسمی، خانواده‌های شهدای مدافع حرم، از قهرمانان ملی و بین‌المللی شهر آبادان تجلیل خواهند کرد.

سومین همایش سالانه تجلیل از قهرمانان ملی و بین‌المللی آبادان روز 25 اسفند ماه جاری در آبادان برگزار می‌شود.

این مراسم که برای سومین سال پیاپی برگزار می‌شود باعث شده تا انگیزه بالایی نزد اهالی ورزش ایجاد کند شهر آبادان در معرفی قهرمان به کشور روند رو به رشدی را پی گیرد.

بر همین اساس، این همایش که در سال 92 با معرفی و تجلیل از 21 قهرمان ملی و بین‌المللی کار خود را آغاز کرد، در سال جاری این عدد به 33 قهرمان رسیده و قرار است طی مراسمی از این ورزشکاران تجلیل شود.

این همایش در نخستین سال برگزاری 21 ورزشکار را مورد تجلیل قرار داد و سال گذشته نیز با 19 ورزشکار قهرمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی برگزار شد.

اما به لطف افتخارات کسب شده توسط ورزشکاران آبادانی، این مراسم در سال 94 با 33 ورزشکار قهرمانی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی برگزار خواهد شد.

 

سال‌های گذشته بر این منوال بود که در مراسم تجلیل از قهرمانان ملی و بین‌المللی شهر آبادان، پیشکسوتان ورزش این شهرستان جوایز را به قهرمانان اهدا کنند، اما تفاوتی که این مراسم با سال‌های پیش دارد در این است که، قرار است خانواده‌های شهدای مدافع حرم جوایز را به ورزشکاران اهدا کرده، و در مقابل نیز ورزشکاران لوح تقدیر و سپاسی به این خانواده‌های معزز اهدا کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان به عنوان یک مدیر جوان و مبدع این حرکت زیبا و محرک در جامعه ورزش که انگیزه‌های زیادی را در بین ورزشکاران شهرستان به وجود آورده است، در این خصوص اظهار کرد: آبادان در سال‌های اخیر میزبانی‌های زیادی را در عرصه‌های مختلف برگزار کرده و شرط اخذ این میزبانی‌ها نیز شرکت کردن تیم‌هایی از آبادان به تنهایی، برای حضور در رقابت‌ها بوده است.

پیمان ادیبی افزود: میزبانی‌های متعدد توسط آبادان در رشته‌های مختلف باعث شد تا ورزشکاران آبادان افتخارات بسیاری را به دست آورده و در عرصه‌های ملی و بین‌المللی خوش بدرخشند.

وی تاکید کرد: آبادان به عنوان یکی از ورزش‌خیز‌ترین شهرهای کشور، افتخارات و قهرمانان زیادی را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی در اختیار دارد و ورزشکاران زیادی از این شهرستان در تیم‌های ملی جمهوری اسلامی ایران شاغل هستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان تاکید کرد: با توجه به نزدیکی المپیک ریو 2016، امید است که از آبادان آمار خوبی برای شرکت در این آوردگاه بزرگ جهانی به دست آید که دور از انتظار هم نیست.

شهر آبادان برای سومین سال پیاپی به احترام قهرمانان ملی و بین‌المللی خود خواهد ایستاد که در این مراسم، خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم از جمله شهید «سعید سیاح‌طاهری»، از این ورزشکاران تجلیل به عمل خواهند آورد.

این حرکت نه تنها یاد شهدا را در اذهان نسل‌های فعلی زنده نگه‌خواهد داشت، بلکه متذکر می‌شود که همه در پی کسب افتخار برای میهن خود هستیم، یکی در میدان جنگ و دیگری در میدان رقابت با قدرت‌های جهانی، به امید سربلندی فرزندان ایران‌زمین در همه عرصه‌ها، ان‌شاالله. گزارش : علی دایلی

نوشتن دیدگاه