یادواره شهدای جهاد کشاورزی آبادان برگزار شد

یادواره شهدای جهاد کشاورزی آبادان با حضور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و جمعی از مسئولان محلی آبادان در سالن همایش های این اداره برگزار شد.

آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در آیین بزرگداشت شهدای جهاد کشاورزی آبادان، گفت: اگر قرار باشد که انسان ها به حال کسی غبطه بخورند آن افراد شهدا هستند و این نکته مهم است که شهیدان، هزاران سال از ما در عرصه های مختلف پیشتاز تر و دارای حیات جاودانه اند.

وی اظهار داشت: شهید نگاه و همت بلند دارد و آن را به کار می گیرد و از تمامی هستی خود می گذرد تا به آن هدف برسد و خداوند نیز آن هدف را ممکن می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: شهیدان، از عوامل پیروزی مردم در دوران مبارزه با رژیم پهلوی بوده و در سال هیا دفاع مقدس نیز، رزمندگان، جانبازان و شهیدان، با دفاع از ناموس کشور در برابر بیگانگان، در برابر تهدیدها سینه سپر کردند.

 

آیت الله عالمی با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جمعه اسلامی، گفت: به برکت خون شهیدان، نظام جمهوری اسلامی مستحکم و استوار به سوی اهداف خو گام برداشته و آثار این دفاع به الگویی برای دیگر آزادیخواهان جهان تبدیل شده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: اگر فرهنگ جهاد و شهات در جامعه فراموش شود، فرصت ها را از دست داده این و برابر خداوند با کوله باری از گناه و شرمندگی حاضر شده ایم.

آیت الله عالمی با تشریح رشادت های شهدا و رزمندگان وزارت جهاد کشاورزی در دوران دفاع مقدس گفت: جهادگران عرصه دفاع مقدس اکنون در تولید و امنیت غذایی به عنوان زیربنای امنیت اجتماعی ،سیاسی و اقتصادی کشور مشغول فعالیت می باشند.

نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی اظهار داشت:امروزه وظیفه وزارت کشاورزی در زمان کنونی، وسیع تر از تامین نیازهای غذایی شهروندان است زیرا که عزت، استقلال، امنیت غذایی و آینده کشور در گرو کشاورزی است که باید برای هر کدام از بخش های کشاورزی برنامه ای مستحکم پی ریزی کرد.

17 اسفند ماه در تقویم کشور به عنوان روز گرامیداشت شهدای جهادکشاورزی نامگذاری شده است.

نوشتن دیدگاه