نقص فنی واحد کت کراکر پالایشگاه آبادان برطرف شد

رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان اعلام کرد که واحد کت کراکر پالایشگاه آبادان در وضع اورهال قرار داشت و پس از تعمیر، اکنون به طور کامل و بدون نقص فنی وارد مدار تولید شده است.

فرشید خائیز درباره خبر خارج شدن دود غلیظ از مشعلهای پالایشگاه آبادان گفت: دلیل خروج دود غلیظ از یکی از مشعلهای پالایشگاه آبادان راه اندازه دوباره واحد کت کراکر پس از تعمیرات بود و یکی از کمپرسورها به جای این که گاز را پالایش کند آن را به فلر می داد، از این رو به دلیل انباشت و حجم بالای گاز و سوزانده نشدن، دود غلیظی تولید می شد.

وی ادامه داد: نقص فنی واحد کت کراکر هم اکنون به طور کامل رفع شده و فعالیت این واحد به روند طبیعی خود بازگشته است.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه آبادان درباره ادعای رئیس حفاظت از محیط زیست آبادان مبنی بر این که تصاعد آلاینده ها در ماه چند بار تکرار می شود، اظهار کرد: این موضوع خلاف واقع و مسئولان در حد امکان برای رفع مشکلات آلایندگی تلاش می کنند هر چند که در هیچ جای دنیا میزان آلایندگی پالایشگاهها به صفر نرسیده است و ما نیز از این امر مستثنی نیستیم.

خائیز با بیان این که پالایشگاه آبادان با هر دو فناوری قدیم و جدید کار می کند، گفت: امیدواریم با اجرای فاز ٢ پالایشگاه به حد استانداردهای مورد نظر برسیم و از مقدار آلایندگی کاسته شود.

نوشتن دیدگاه