آبادان هم به هنر و تجربه پیوست

آبادان پس از شیراز، مشهد، اصفهان، گرگان، اهواز، کرج، قم، زاهدان و کاشان و تبریز به شهرهای نمایش‌دهنده فیلم‌های هنر و تجربه پیوسته است.

با اکران فیلم مستند «زمناکو» ساخته مهدی قربان‌پور، این شهر هم به شهرهای نمایش دهنده فیلم‌های گروه هنر و تجربه می‌پیوندد.

با برگزاری مراسمی در روز چهارشنبه (۱۲ اسفند) در سینما مهر آبادان و با نمایش مستند «زمناکو» از ساعت ۱۶، رسما نمایش فیلم‌های گروه هنر و تجربه دراین شهر آغاز می‌شود.

تاکنون بیش از ده شهر در ایران، اکران فیلم‌های هنر و تجربه را در سینماهای خود آغاز کرده‌اند.

مستند بلند «زمناکو» در مدت زمان ۷۰ دقیقه روایت‌گر قصه زندگی کودکی ۲۰ روزه است که در جریان جنگ تحمیلی از حلبچه واقع در عراق به ایران آورده می‌شود و امروز به دنبال یافتن هویت واقعی خود است.

فیلم‎برداری «زمناکو» در تهران، مشهد، حلبچه و سلیمانیه عراق انجام شده‌ است.

«زمناکو» از هفدهمین جشن سینمای ایران جوایز بهترین مستند بلند و بهترین تحقیق و پژوهش را دریافت کرد و از نامزدهای عنوان بهترین مستند برای جشنواره سینما حقیقت و تندیس هنر و تجربه و هم‌چنین جشنواره سی‌ و‌ چهارم فجر بود.

پیش از این علاوه بر دو سینمای سوره اصفهان و پردیس سینمایی هویزه مشهد، شهرهای اهواز، قم، گرگان، کرج، زاهدان و به تازگی کاشان، شیراز و تبریز به جمع سینماهای هنر و تجربه پیوسته بودند.

گروه سينماهاي «هنر و تجربه» تلاشي براي نمايش آن دسته از فيلم‌هاي باارزشي در ميان فيلم‌هاي غيرتجاري است كه اکران‌شان مي‌تواند جايگاه شايسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعة سينمايي روشن كند و به ارتقاي دانش سينمايي تماشاگران و ارتقاي كيفيت هنري سينماي ايران كمك كند.

نوشتن دیدگاه