اعلام نتایج قطعی انتخابات در آبادان تا ساعاتی دیگر

فرماندار ویژه آبادان از اعلام نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعاتی دیگر خبر داد.

عزیزالله شهبازی اظهار کرد: کار اخذ رأی در شعب 134 گانه آبادان که 14 صندوق از آن سیار و باقی ثابت بود بر اساس اعلام وزارت کشور، در ساعت 22 شب گذشته به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه شب گذشته و در ساعت پایانی رأی‌گیری افراد رای‌دهنده به داخل حوزه‌های اخذ منتقل شدند و درب‌ها رأس ساعت 22 به‌موجب قانون بسته شد تصریح کرد: به همکاران در تمام شعب نیز اعلام کردیم تلاش شود که هیچ‌کس پشت درب شعب نماند و آرا مردم گرفته شود.

فرماندار ویژه آبادان افزود: کار شمارش آرا تا این لحظه ادامه دارد و حدود 80 درصد از صندوق‌ها به این فرمانداری تحویل داده شده است.

وی عنوان کرد: به موجب قانون ابتدا صندوق مربوط به مجلس خبرگان باید شمارش شود و سپس صندوق‌های مربوط به مجلس شورای اسلامی مورد شمارش قرار خواهد گرفت.

معاون استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد تا ساعاتی دیگر نتایج قطعی انتخابات در شهرستان آبادان اعلام شده و ادامه داد: آنچه که تاکنون مشخص شده این است که مشارکت مردم در حد مطلوب بوده و امیدواریم با حجم کار موجود، آرا هرچه سریع‌تر شمرده و سریعاً نتایج قرائت شود.

این مسئول ادامه داد: هنوز آمار دقیقی از مشارکت مردم در دست نیست و به‌محض اینکه سامانه وزارت کشور این اجازه را به ما بدهد که بتوانیم میزان مشارکت مردم در شهرستان را مشاهده کنیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

شهبازی تأکید کرد: آنچه که در سابقه شهرستان وجود دارد، حدود 12 ساعت پس از پایان کار انتخابات، نتایج مشخص خواهد شد و در این دوره نیز امیدواریم با تلاشی که همکاران ما در شعب دارند، بتوانیم طی چند ساعت آینده نتایج رسمی و قطعی را اعلام کنیم.

وی در خصوص احتمال بروز تخلفات انتخاباتی در این شهرستان خاطرنشان کرد: تا این لحظه گزارشی دال بر اینکه تخلفات سازمان‌یافته‌ای در روز انتخابات رخ داده باشد به فرمانداری گزارش نشده است.

نوشتن دیدگاه