دادستان آبادان: با خرید و فروش رای برخورد قاطع می شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبادان گفت: خرید و فروش رای طبق شرع، حرام بوده و برابر قانون تخلف است و با کسانی که اقدام به این عمل کنند برخورد قانونی می شود.

احمد شیرعلی زاده افزود: خرید و فروش رای به لحاظ شرعی حرام است و در استفتاء از مراجع تقلید، این عمل حرام محسوب می شود ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز انتخابات را حق الناس دانسته و خرید و فروش آن تضییع حق الناس است و از لحاظ شرعی مشکل دارد.

وی اظهار داشت: خرید و فروش رای به لحاظ قانونی نیز جرم محسوب می شود، به نحوی که هم فروش و هم خرید آن جرم است و ارتکاب آن مجارات قانونی را در پی دارد.

شیرعلی زاده حضور در انتخابات و پای صندوق های رای را مشارکت در سرنوشت سیاسی و اجتماعی کشور دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی و نظام مردمسالاری دینی، این حق را به عموم مردم داده که در پای صندوق های اخذ رای در سرنوشت خود نقش آفرینی کنند.

وی افزود: بعید است که انسان فرهیخته بهای بلوغ عقلانی، سیاسی و اجتماعی خود را معامله کند.

 

داستان آبادان گفت: طبق گزارش های رسیده، حماسه ای جدید در کشور و شهرستان آبادان در حال شکل گیری است و شهروندان نیز با توجه به آموزهای دینی و فرمایشات مقام معظم رهبری و عقلانیتی که در 38 سال حکومت اسلامی نشان دادند برگ زرینی دیگری را در حکومت مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی خلق خواهند کرد.

وی گفت: از چند ماه قبل دستگاه ها اجرای و هیات های نظارت و شورای نگهبان آماده سازی و کارها در شهرستان بودند و همه چیز به صورت مطلوبی پیش رفته است.

شیرعلی زاده گفت: در این دوره انتخابات در حوزه انتخاباتی شهرستان آبادان شاهد کاهش تخلفات و جرائم انتخاباتی بودیم ولی این به معنی این نیست که هیچ موردی وجود نداشته است، بلکه مورد جزئی در حال بررسی و رسیدگی قرار نگرفته باشد.

وی افزود: در صورت بروز هرگونه تخلف انتخاباتی اگر مورد، با ادله محکومه پسند گزارش شود با سرعت و قاطعیت بررسی شده و رسیدگی قرار می گیرد.

دادستان آبادان افزود: تخلف جزئی تا قبل از انتخابات گزارش شده که در دست بررسی است و امروز نیز در صورت گزارش موارد تخلف، به صورت ویژه برخورد می شود.

جمعیت افراد واجد شرایط رای دادن حوزه انتخابیه آبادان، اروندکنار و چوئبده 240 هزار نفر عنوان شده است که 15 هزار نفر از آنها رای اولی هستند.

32 نامزد در انتخابات شهرستان آبادان با یکدیگر رقابت می کنند که سه نفر از آنها با رای مستقیم مردم به مجلس شورای اسلامی راه می یابند.

شهرستان آبادان دو شهر تابعه (اروندکنار - چوئبده)، سه دهستان و 26 روستا دارد.

نوشتن دیدگاه