استقرار نمایندگان معاونت غذا و دارو در گمرک آبادان

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از استقرار نمایندگان معاونت غذا و دارو در گمرک برای کنترل مواد غذایی وارداتی خبر داد.

مرتضی جعفری در خصوص اهم برنامه‌های این معاونت در سطح حوزه فعالیت دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: در مرحله تصویب برنامه‌های خود برای تعطیلات عید نوروز قرار داریم و طی جلساتی که تا فردا برگزار خواهد شد کلیات این برنامه‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی ادامه داد: در برنامه‌های خود مواردی را گنجانده که در تعطیلات نوروز شهروندان و میهمانان نوروزی به کمتر مشکلی برخورد کنند، در همین راستا بنا داریم تمام داروخانه‌های شبانه‌روزی به‌صورت 24 ساعته به شهروندان خدمات ارائه کنند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: همچنین به تمام داروخانه‌های مجوز دهیم تا در روزهای تعطیل نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

 

جعفری افزود: به تمام بیمارستان‌ها اعلام کرده‌ایم که ذخیره دارویی خود را تکمیل کنند تا در ایام تعطیلات به مشکل خاصی برخورد نکنیم. وی عنوان کرد: از هم‌اکنون نیز نمایندگان خود را در گمرک آبادان و خرمشهر مستقر کرده‌ایم تا از ورود محصولات غذایی فاسد و بدون تاریخ‌مصرف جلوگیری شود و خوراکی‌های وارداتی را کنترل کنند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان از استقرار مأموران این معاونت در سطح شهر و نظارت بر کار اغذیه‌فروشان خبر داد و تأکید کرد: سامانه 1490 معاونت غذا و دارو نیز جهت پاسخگویی و دریافت انتقاد و یا پیشنهادات در ایام تعطیلات فعال خواهد بود.

جعفری به استقرار کشیک در ستاد معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و گفت: پمفلت‌هایی نیز توسط این معاونت در اختیار شهروندان و مهمانان نوروزی قرار خواهد گرفت که در آن آدرس و شماره تلفن تمامی داروخانه‌های و مراکز درمانی شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان و شهرهای تحت مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان وجود دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در قسمت‌های شلوغ شهر، همچون فرودگاه و ترمینال بنرهایی جهت اطلاع‌رسانی و آموزش مردم نسبت به استفاده و یا عدم آن از غذا و دارو نصب خواهد شد.

نوشتن دیدگاه