5 هزار مرکز و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در آبادان فعالیت دارند

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان از فعالیت پنج هزار و ۴۵۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در این شهر خبر داد.

شهرام ترحمی پیش از ظهر امروز شنبه در آئین آغاز مانور عملیاتی تشدید نظارتهای بهداشتی نوروز سال ۹۵ در محل ستاد دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: واحد بهداشت محیط علاوه بر انجام مراقبت های لازم برای استقبال از میهمانان نوروزی و کاروانهای راهیان نور وظیفه ارائه خدمات مناسب به مردم را نیز بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه کار نظارت بر اماکن عمومی و عرضه مواد غذایی در طول سال به طور مرتب انجام می شود، افزود: نو شدن سال و فرا رسیدن بهار طبیعت بهانه ای است که فعالیتهای نظارتی و بازرسی تشدید یابد.

ترحمی اظهار کرد: تلاشهای نیروهای بهداشتی آن است که آبادان به عنوان پیشانی کشور در حد و اندازه های خود برای عمومی مردم اعم از میهمانان و مسافران و شهروندان نمایش داده شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: شهروندان آبادانی به عنوان صاحبان اصلی شهر بایستی درصد بالایی از خدمات بهداشتی را دریافت کنند از این رو مانور تشدید نظارتهای بهداشتی نوروز سال ۹۵ در سطح منطقه به اجرا در می آید.

 

ترحمی با اشاره به اینکه بدون همراهی و همیاری شهروندان و دستگاه های مرتبط اعم از بهداشت، تعزیرات حکومتی، اصناف و نیروی انتظامی انجام مناسب و درست این مانور ناممکن خواهد بود، گفت: موضوع مشارکت مردم در اجرای این مانور یکی از اهداف مهم مانور عملیاتی تشدید نظارتهای بهداشتی نوروز سال ۹۵ به شمار می رود.

وی افزود: در تلاشی هستیم تا با بهره گیری از نیروهای توانمند در بخش بازرسی کار نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی را با شدت و دقت بیشتری دنبال و به انجام برسانیم.

ترحمی از اصحاب رسانه خواست تا ضمن دعوت مردم برای مشارکت در این امر اظهار کرد: مردم در اصل چشمهای ما در جامعه هستند، همراهی و مشارکت تک تک افراد جامعه به عنوان بازرس بهداشت محیط می تواند ما را در داشتن خانه و شهری در سطح بالایی از بهداشت یاری رسان باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان نیز در ادامه این آئین با اشاره به وجود رضایت نسبی از عملکرد دانشکده علوم پزشکی آبادان در بخشهای درمان و بهداشت گفت: سلامت تک تک شهروندان به عنوان یک موضوع مهم بهداشتی بایستی مد نظر متولیان امر قرار گیرد.

سید فیاض موسوی افزود: به طور قطع کارکنان واحد بهداشت محیط در اموری که با سلامت و بهداشت مردم به طور مستقیم در ارتباط است، کوتاهی نمی کنند.

وی با بیان اینکه توجه به رفع مشکلات درمانی مردم نیز جزو وظایف دانشکده علوم پزشکی آبادان است، اظهار کرد: امید می رود تا در این زمینه نیز ضمن رفع برخی نواقص موجود بهترین نوع از خدمات درمانی به شهروندان آبادانی ارائه شود.

در پایان این آئین از سوی شورای اسلامی شهر آبادان نشان لیاقت به علیرضا آموزنده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اعطا شد.

نوشتن دیدگاه