شهبازی: با تمام متخلفان در انتخابات به‌طور جدی برخورد خواهد شد

فرماندار ویژه آبادان گفت: با تمام متخلفین در انتخابات به‌طور جدی برخورد خواهد شد و از هیچ‌گونه تخلفی چشم‌پوشی نخواهیم کرد چرا که نهادهای امنیتی شبانه‌روز در رصد و کنترل کاندیداها هستند.

عزیزالله شهبازی اظهار کرد: از 341 هزار نفر جمعیت آبادان، 240 هزار نفر واجد شرایط رأی‌گیری هستند که از این تعداد 7 هزار رأی اولی هستند. امیدواریم که با شور و اشتیاق و همراهی مردم در همان دور اول انتخابات نمایندگان معین شوند تا هم هزینه کمتری برای دولت رقم بخورد و هم مفاد قانون‌گذاری هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی افزود: کار تدارکات و پشتیبانی و خدمات و امنیت شعب اخذ رأی، امنیت رأی‌دهندگان و افرادی که خود را در معرض انتخاب قرار دادند، انجام شده است و امیدواریم حضور حداکثری مردم در این انتخابات موجب سربلندی این شهرستان شود.

شهبازی ادامه داد: تعرفه‌ها، صندوق‌های رأی و تمام لوازمات مورد نیاز برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات مجلس دهم و پنجمین مجلس شورای نگهبان در آبادان مهیا شده است.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان با اشاره به تعداد شعب اخذ رأی در این شهرستان بیان‌کرد: به طور کلی 134 شعبه در شهرستان وجود دارد که شامل 120 شعبه ثابت و 14 شعبه سیار می‌شود.

 

شهبازی گفت: تا بیست و هشتم بهمن‌ماه 33 نفر در انتخابات تأیید صلاحیت شدند اما در روز بیست و نهم بهمن‌ماه یک نفر از گردانه انتخابات حذف شد و در حال حاضر آبادان با 32 نفر کاندیدا در انتخابات شرکت خواهد کرد و این تغییرات تا انتهای روز رأی‌گیری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به جلسه‌ای که با حضور کاندیداهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، خاطرنشان‌کرد: در این جلسه که با حضور تمام کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به کاندیداها گوشزد شد که پس از انتخابات تجمعی هدف‌دار تحت عنوان "جشن پیروزی" یا "تجمع اعتراض‌آمیز" نداشته باشند، چرا که هر آنچه رخ دهد مطابق رأی مردم است.

شهبازی ادامه داد: کارهایی که در فرمانداری این شهرستان توسط هیات اجرایی و نظارت صورت پذیرفته است شفاف، روشن و در معرض عموم قرار دارد.

وی افزود: به غیر از وزارت کشور و شورای نگهبان، هیچ‌یک از دستگاه‌های نظارتی و دولت نمی‌تواند در امر بازرسی و امور انتخابات دخالتی داشته باشد آنچه مهم است رأی مردم است و با تمام توان از آرای مردم صیانت خواهیم کرد.

 

شهبازی با اشاره به نحوه رأی‌گیری در شهرستان عنوان کرد: شمارش آرا به‌صورت دستی انجام خواهد گرفت؛ اما به جهت کنترل امنیت و رأی ندادن چندباره یک شخص در حوزه‌های مختلف به‌صورت مکانیزه در سیستم کد ملی رأی‌دهندگان به‌صورت رایانه‌ای ثبت می‌شود و در طرح سامانه جامع انتخابات تعریف و درنهایت به شبکه سراسری آرا در وزارت کشور که مرکز دیتا در آن مستقر است، متصل می‌شود.

فرمانده ویژه آبادان با اشاره به نیروهایی که در روز انتخابات در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، گفت: حدود سه هزار نفر در حوزه‌های نظارت، بازرسی، امنیت و شعب اخذ رأی سراسر شهرستان فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به سابقه حضور مردم آبادان در انتخابات، ادامه داد: مردم آبادان به جهت سابقه‌ای که در رأی‌گیری و انتخاب دارند، رأی را یک باور می‌دانند و رأی برایشان یک انگیزه، شور و شعور است و مطمئنم که مردم آبادان باور و عقیده خود را با هیچ مطاعی معاوضه نخواهند کرد و هرگونه بحث خرید و فروش و چگونگی گرفتن رأی از مردم اهانت به شعور آن‌ها خواهد بود و اگر بدانند داوطلبی و یا طرفداران وی این اهانت را به آن‌ها کرده باشند روز هفت اسفند پاسخ دندان‌شکنی به آن‌ها خواهند داد.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: با تمام متخلفین در انتخابات به‌طور جدی برخورد خواهد شد و از هیچ‌گونه تخلفی چشم‌پوشی نخواهیم کرد چراکه نهادهای امنیتی شبانه‌روز در رصد و کنترل کاندیداها هستند.

نوشتن دیدگاه