وزیر بهداشت: جدی‌ترین راه‌کار حذف رابطه مالی بین پزشک و بیمار تجمیع بیمه‌هاست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی گفت: حذف رابطه مالی بین پزشک و بیمار به عنوان یکی از خواسته‌های جامعه پزشکان تجمیع بیمه‌هاست.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در حاشیه بازید از پروژه‌های بیمارستانی در این شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات خوبی در بخش نوسازی و همچنین احداث مراکز درمانی جدید در شهرهای آبادان و خرمشهر صورت گرفته که امیدواریم با بهره‌برداری از طرح‌های در حال احداث این دو شهر به قطب درمانی جنوب غربی کشور تبدیل شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان طالقانی آبادان در حال توسعه و نوسازی است، همچنین دو مرکز بیمارستانی جدید در شهرهای آبادان و خرمشهر با مشارکت منطقه آزاد اروند، وزارت بهداشت و بنیاد مستضعفان در حال احداث هستند.

وی در ادامه به بحث تجمیع بیمه‌ها اشاره کرد و گفت: تجمیع بیمه‌ها یکی از دغدغه‌ها و خواست جدی جامعه پزشکی کشور است و باعث حذف رابطه مالی بین پزشک و بیمار خواهد شد.

وی افزود: در این خصوص پیگیری‌ها و جلسات خوبی در حال انجام است و امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر تحقق یابد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی در ادامه به موضوع بروز پدیده ریزگردها در خوزستان و سایر استان‌ها و مشکلات بهداشتی ناشی از آن اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص علت‌یابی بروز پدیده ریزگردها و عوامل داخلی و خارجی آن اقدامات تحقیقی خوبی صورت گرفته و متاسفانه به دلیل شرایط خاص منطقه و کشورهای عامل این پدیده امکان پیگیری خارجی آن در حال حاضر با مشکل مواجه شده است.

هاشمی ادامه داد: در بخش داخلی نیز سازمان محیط زیست و سایر ارگان‌ها در حال پیگیری موضوع هستند که افزایش حق‌آبه تالاب‌ها و هورهای موجود در خوزستان همچون هورالعظیم یکی از اقدامات موثر در کاهش این پدیده در مدت اخیر بوده است.

وی درخصوص مشکل تنفسی پس از باران در کلانشهر اهواز نیز تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته علت آن ظاهرا وجود یک درخت خاص موثر در این پدیده در فضای سبز کلانشهر اهواز است.

وی همچنین به بحث کاروان نورآوران سلامت و اقدامات خیرخواهانه آن اشاره کرد و گفت: تاکنون در قالب طرح نورآوران سلامت در کشور افزون بر 123 هزار نفر مورد معاینه چشم پزشکی و 57 هزار نفر نیز در بخش دندانپزشکی معاینه شدند و برای 23 هزار نیازمند نیز فرم عینک به شکل رایگان تهیه شده است.

نوشتن دیدگاه