تاکید استاندار بر ساخت مصلایی در خور شان مردم آبادان

معاون عمرانی استانداری خوزستان از تاکید استاندار خوزستان بر ساخت مصلای نماز جمعه در خور شان مردم آبادان خبر داد.

احمد سیاحی با بیان اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر در استان و کشور از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردارند، افزود: ایجاد یک محیط مناسب برای نماز خواندن آن هم تحت عنوان مصلی نماز جمعه که از آن به عنوان یک مرکز اجتماعی سیاسی که وحدت و همدلی را در میان مردم ایجاد می کند و مطالب به روز کشور و دنیا از طریق امامان جمعه برای مردم بازگو می شود برای ما حکم وظیفه و تکلیف را دارد، استاندار خوزستان در این رابطه دستورات و تاکیدات لازم را ارائه کرده اند.

وی اظهار کرد: معتقدیم که در شهر آبادان باید مصلی نماز جمعه قابل قبول از نظر بنا و شرعی بودن و هم سرعت بخشی در انجام کار ساخت و ساز آن ایجاد شود، ۳۷ سال از شکل گیری نظام جمهوری اسلامی می گذرد اما متاسفانه هنوز مصلی در شان مردم شهرستان آبادان نداریم.

 

سیاحی با بیان اینکه تاکید استاندار بر انجام به موقع، دقیق و مناسب طرح توسعه مصلی آبادان است، تصریح کرد: برای اجرای این پروژه در فاز نخست اعتباری معادل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته که باید امسال در حداقل زمان ممکن کار مناقصه اش انجام شود و کارها ادامه یابد.

وی یادآور شد: در زمان حاضر کار نصب میلگردها، بستر و کف انجام شده اما هنوز بتن ریزی صورت نگرفته و این اصلا برازنده نیست. عملیات اجرایی پروژه توسعه مصلی آبادان بایستی بلا انقطاع استمرار داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: براساس برآورد انجام شده قریب ۶.۵ تا ۷ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل این پروژه مورد نیاز است.

سیاحی افزود: به طور قطع با هماهنگیهای صورت گرفته با شهرداری آبادان محلی در نزدیکی مصلی برای ساخت کانون فکری کودکان و نوجوانان همراه با تعیین و تخصیص اعتبارات مورد نیاز از سوی استانداری با مشارکت نهاد امامت جمعه آبادان تعیین می شود.

وی اظهار کرد: پروژه توسعه مصلی آبادان برای ما مهم و حائز اهمیت است.

نوشتن دیدگاه